۱۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۸:۴۹
کد خبرنگار: 3054
کد خبر: 84202868
۰ نفر

برچسب‌ها

نساجی – ذوب‌آهن؛ دوئل در قعر جدول

ساری – ایرنا – استادیوم شهید وطنی قائمشهر بعدازظهر امروز محل برگزاری مسابقه‌ای حساس بین دو تیم قعرنشین لیگ یعنی نساجی و ذوب‌آهن است، دیداری که به دلیل نزدیکی در جدول و شرایط حساس دو تیم از آن به عنوان مسابقه‌ای ۶ امتیازی یاد می‌شود.

به گزارش ایرنا، هفته سیزدهم مسابقات لیگ بیستم امروز با برگزاری سه دیدار در تهران، مسجدسلیمان و قائمشهر آغاز می‌شود که در یکی از این دیدارها از ساعت ۱۵ دو تیم قعرنشین و بحران‌زده لیگ یعنی نساجی مازندران و ذوب‌آهن اصفهان باید برای فاصله گرفتن از محدوده قرمز جدول به مصاف هم بروند.

دو تیم در شرایطی به مصاف هم می‌روند که یک امتیاز و یک پله با هم فاصله دارند و همین موضوع نیز حساسیت این دیدار را برای هر دو تیم و هواداران آن‌ها بیشتر کرده است. نساجی مازندران در حال حاضر از ۱۲ بازی با ۹ امتیاز در رتبه چهاردهم جدول قرار دارد و ذوب‌آهن نیز با ۸ امتیاز از همین تعداد بازی در رتبه پانزدهم جدول ۱۶ تیمی لیگ برتر ایستاده است. ضعیف‌ترین تیم نسبت به این دو تیم نیز ماشین‌سازی است که با ۴ امتیاز از ۱۲ بازی در قعر جدول قرار گرفته و شرایط بحرانی‌تری دارد.

نبرد ۶ امتیازی

 البته شرایط بحرانی نساجی و ذوب‌آهن زمانی بیشتر به چشم می‌آید که فاصله امتیاز دو تیم با تیم‌های بالاتر و تیم قعرنشین دیده شود. نساجی در حال حاضر با تیم رتبه سیزدهم جدول ۶ امتیاز فاصله دارد، اما فاصله امتیازی با قعرنشین جدول ۵ امتیاز است. یعنی نساجی در دیدار امروز حتی با به دست آوردن برد هم در جدول صعود نمی‌کند، ولی فاصله خود را با قعر جدول افزایش می‌دهد و با تیم رتبه سیزدهم کمتر خواهد کرد. در عین حال اگر نساجی در دیدار امروز شکست بخورد علاوه بر این که فاصله‌اش از تیم‌های سیزدهم به بالا دست‌کم به ۹ امتیاز می‌رسد، بلکه یک پله دیگر نیز در جدول سقوط می‌کند و در رتبه پانزدهم قرار می‌گیرد.

نساجی مازندران هرچند که یک پله بالاتر از ذوب‌آهن قرار دارد، اما نگاهی به عملکرد دو تیم در هشت هفته اخیر نشان می‌دهد که ذوب‌آهن در کسب نتیجه بهتر از نساجی ظاهر شده و توانسته از هشت مسابقه پنج دیدار را با تساوی پشت‌سر بگذارد و پنج امتیاز کسب کند. این در حالی است که نساجی از هشت مسابقه اخیر خود فقط دو امتیاز به دست آورده است.

کار دشوار جلالی

عملکرد ضعیف نساجی در هفته‌های اخیر سبب شد که وحید فاضلی از سرمربیگری این تیم کنار گذاشته شود و مجید جلالی پس از یک فصل دوری از نساجی یک بار دیگر سکان هدایت نساجی را در اختیار بگیرد و عملیات نجات این تیم را آغاز کند. اما جلالی در نخستین گام خود مقابل شهرخودرو نتوانست مانع از شکست نساجی شود و با وجود این که تیم او در نیمه دوم عملکرد خوبی داشت، به دلیل از دست دادن موقعیت‌ها نتوانست تک گل دریافت شده روی اشتباه دروازه‌بان در بستن زاویه دروازه را جبران کند و دست‌خالی از مشهد به قائمشهر بازگشت تا برای هشتمین دیدار پیاپی دست نساجی از برد خالی بماند.

حالا نساجی با مجید جلالی امیدوار است در یک بازی خانگی از تیم هم‌رده خود یک برد به دست بیاورد و از شرایط بحرانی خارج شود. اتفاقی که در بازی با ماشین‌سازی تبریز به عنوان ضعیف‌ترین تیم لیگ برتر نیفتاد و نساجی در زمین خانگی به تساوی ۱ – ۱ رضایت داد. تکرار تساوی در مسابقه امروز نه تنها برای نساجی، بلکه برای ذوب‌آهن هم تاثیری ندارد.

نساجی و جلالی در شرایطی برای این مسابقه باید برای برد تلاش کنند که ۱۰ بازیکن این تیم دچار مصدومیت هستند و پنج نفر از این تعداد قطعا به بازی فردا نمی‌رسند. علاوه بر مجتبی ممشلی که مدت‌هاست به دلیل مصدومیت از مسابقات دور مانده، احسان قهاری، میلاد کمندانی، محمود قائدرحمتی و حامد شیری به بازی امروز نمی‌رسند و تعدادی از بازیکنان مصدوم نساجی نیز به گفته جلالی با دارو و فیزوتراپی باید در مسابقه با ذوب‌آهن حاضر شوند که این موضوع روی کیفیت فنی عملکرد نساجی احتمالا تاثیرگذار است. به همین دلیل احتمالا جلالی در مسابقه امروز ممکن است یک یا دو بازیکن جوان که از تیم امید نساجی برای ترکیب بزرگسالان انتخاب کرده را نیز به زمین بیاورد.

تقابل مازندرانی‌های ذوب با نساجی

در مقابل نساجی تیمی بازی می کند که با وجود قرار داشتن در پله پانزدهم، در نتیجه‌گیری طی هشت هفته اخیر بهتر از نساجی عمل کرده و شاید اگر اشتباه‌های آشکار داوری علیه این تیم رقم نمی‌خورد اکنون بالاتر از نساجی قرار داشت. ذوبی‌ها که با اندیشه‌های سرمربی جوان مازندرانی خود یعنی رحمان رضایی و دستیار هم‌استانی‌اش ابراهیم تقی‌پور وارد لیگ بیستم شدند تا اینجای لیگ رکورددار کسب تساوی هستند. آن‌ها همراه با ماشین‌سازی تیم‌های بدون برد مسابقات هستند و از ۱۲ بازی هشت مسابقه را با تساوی به پایان رساندند و چهار شکست در کارنامه‌شان ثبت شده است.

نکته قابل توجه ذوبی‌ها برای تقابل با نماینده مازندران، پرتعداد بودن مازندرانی‌ها در این تیم اصفهانی است. علاوه بر سرمربی و مربی این تیم که اهل نور و ساری هستند، پنج بازیکن مازندرانی نیز در ترکیب ذوبی‌ها بازی کردند که نقش مؤثری در کسب تساوی‌های این تیم داشتند. شهاب گردان که زمانی سنگربان نساجی بود در این فصل دروازه‌بان اول ذوب‌آهن است و در برخی بازی‌ها نیز عملکرد خوبی ثبت کرد.

در خط دفاع ذوب‌آهن نیز سه بازیکن مازندرانی حضور دارند. سید محمد قریشی مدافع اهل بابل، سید عبدالله حسینی مدافع اهل نور و مهرداد قنبری مدافع چپ ساروی از مهره‌های اصلی ذوب‌آهن هستند. ذوبی‌ها بهترین پاسور لیگ نوزدهم یعنی میلاد جهانی وینگر چپ‌پای ساروی را نیز در اختیار دارند که در این فصل برای ذوب‌آهن هم گلزنی کرده و هم پاس گل داده است.

فرصت انتقام فوتبالی

نساجی در دو فصل حضور لیگ برتری‌اش تا کنون موفق به شکست ذوب‌آهن نشد و دو تساوی و دو شکست مقابل اصفهانی‌ها حاصل عملکرد نساجی در برابر سبزپوشان اصفهانی بود. ذوب‌آهن در نخستین دیدار لیگ برتری نساجی که هفته نخست لیگ هجدهم برگزار شده بود در استادیوم وطنی قائمشهر موفق شد نساجی را ۱ – ۰ شکست دهد و اولین شکست نساجی در لیگ برتر را به این تیم تحمیل کند. دیدار امروز بهترین فرصت برای ثبت نخستین برد مقابل این تیم اصفهانی و خروج از بحران و فاصله گرفتن از دو تیم انتهای جدول است. اما شکست نساجی در مسابقه امروز می‌تواند نساجی را در رتبه پانزدهم قرار دهد. نساجی در حال حاضر پس از ماشین‌سازی که هشت شکست در کارنامه دارد، با هفت شکست دومین تیم از نظر تعداد شکست‌ها در لیگ بیستم است.

یکی از وجه اشتراک‌های دو تیم ضعف خط دفاعی و عملکرد تقریبا مشابه در این خط است. نساجی در ۱۲ مسابقه ۱۴ گل دریافت کرده و دروازه ذوب‌آهن ۱۵ بار باز شده است. در گلزنی اما ذوبی‌ها با ۱۰ گل بهتر از نساجی که ۸ گل به ثمر رسانده عمل کرده‌اند.

دیدار امروز نساجی و ذوب‌آهن را محمدرضا اکبریان داوری می‌کند و فرهاد مروجی، عباس پورحیدری و موسی مه‌آبادی کمک‌های او در این مسابقه هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha