نماینده مجلس: کنسرسیوم تولید خودرو با برند آذربایجان ایجاد می‌شود

تبریز- ایرنا- سخنگو و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با هم افزایی و مشارکت فعالان صنعت خودرو در آذربایجان شرقی، کنسرسیوم ( انجمن ) تولید خودرو با برند آذربایجان در تبریز ایجاد می‌شود.

محمدحسین فرهنگی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از چند سال پیش تبریز به عنوان قطب سوم خودرو در کشور مطرح شده و ایجاد کنسرسیوم تولید خودرو برای تحقق این هدف شکل می گیرد.
وی افزود: مسئولان مربوطه آذربایجان شرقی و مدیران موفق بخش تولید استان در نشست مشترکی مسوولیت شکل‌گیری این کنسرسیوم را بر عهده گرفتند.
فرهنگی تاکید کرد: اینکه مونتاژ موقتی خودرو ایجاد کنیم مناسب تبریز و آذربایجان نیست و در واقع هدف ما را تامین نمی‌کند.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: برای ایجاد قطب سوم خودرو در تبریز زیرساخت‌ها آماده نبود ولی اکنون زیرساخت های آن به لحاظ مسائل حقوقی و مالکیتی مهیا شده است.
فرهنگی یادآوری کرد: اقدامی موثر خواهد بود و آثار مثبت در پی خواهد داشت که به‌صورت زیرساختی و زیربنایی انجام شود بر این اساس با ساخت خودروی برند آذربایجان توسعه صنعتی، اقتصادی و اشتغال مناسب در منطقه ایجاد می شود.

۱۳ واحد خودرو سازی و واحدهای متعدد صنایع فولاد در استان آذربایجان شرقی فعالیت می‌کنند و  ۳۵ درصد قطعات خودرو در این استان تولید می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها