سه هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال طرح در آذربایجان شرقی افتتاح می‌شود

تبریز- ایرنا - مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی از افتتاح ۳۷۳ طرح با مبلغ اعتباری سه هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال در استان طی دهه فجر امسال خبر داد.

نقی کرمی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه روستایی و عشایری ستاد دهه فجر استان گفت: پیروزی انقلاب اسلامی و ایام دهه فجر، فرصتی برای تاکید بر وحدت ملی و اتحاد جامعه اسلامی است.

وی به خدمات جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۲ سال گذشته و بعد از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امروزه در برخی کشورهای مدرن اروپایی هنوز هم در روستاها گرمایش از طریق زغال و سوزاندن چوب تامین می‌شود، در حالی که اکنون ۹۶ درصد روستاهای آذربایجان شرقی که یکی از استان‌های پر جمعیت روستایی است، از سیستم گاز شهری برخوردارند.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی اعلام کرد: در ایام دهه فجر ۲۵۰ روستای استان به شبکه گاز متصل خواهند شد.

وی همچنین گفت: ۲۴۰۰ خانه که در زلزله سال قبل در شهرستان های سراب و میانه آسیب دیده بودند، بازسازی شده است و در حال حاضر در منطقه کلیبر تمامی عشایر از آب شرب بهره مند شده‌اند.

وی با اشاره به نحوه برگزاری مراسم دهه فجر گفت: در صورت امکان برای جلوگیری از افزایش انتشار کرونا، برنامه‌ها در فضاهای باز برگزار خواهد شد و در غیر این صورت برنامه‌ها با هماهنگی فرمانداران شهرستان‌ها که به عنوان رئیس ستاد مبارزه با کرونای شهرستان هستند، برگزار می‌شود.

کرمی با اشاره به برنامه‌های امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی گفت: در ۴۰ روستای استان پوشش تلفن همراه اجرا شده و در این ایام افتتاح خواهند شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =