شهرستان قزوین در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفت

قزوین - ایرنا - فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: براساس آخرین وضعیت رنگ بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت، پنج شهرستان استان در رنگ بندی آبی و یک شهرستان در وضعیت زرد قرار دارد.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی شبانگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: شهرستانهای قزوین، آبیک، البرز، بویین زهرا و آوج در وضعیت رنگ بندی آبی و شهرستان تاکستان در وضعیت زرد می باشد.

وی افزود: طی یک هفته گذشته خوشبختانه پنج روز بدون فوتی را در سطح استان قزوین تجربه کردیم.

حبیبی ، شمار بیماران بستری در بیمارستانهای استان را ۱۷۹ بیمار اعلام کرد و یادآورشد: از این تعداد ۹۶ بیمار در شهرستان قزوین، ۲۸ بیمار در تاکستان، ۲۱ بیمار در البرز، ۱۳ بیمار در آبیک، ۹ بیمار در بویین زهرا و هفت بیمار نیز در شهرستان آوج بستری هستند.

معاون استاندار قزوین گفت : از ابتدای ورود ویروس کرونا به این استان تاکنون ۸۸ هزار و ۴۷۲ نفر مورد تست آزمایش قرار گرفتند که تست ۲۸ هزار و ۸۱ نفر مثبت و ۶۰هزار و ۳۹۱ نفر نیز منفی شد.

به گفته وی  ۶۸ درصد تست آنها منفی و ۳۲ درصد تست آنها مثبت بوده است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در استان قزوین طرح شهید سلیمانی را مکمل مدیریت هوشمند و اعمال محدودیت و ممنوعیت‌ها دانست و گفت : با اجرای طرح شهید سلیمانی یکهزار و ۲۱۲ نفر در منزل تحت مراقبت و ۴۱ هزار و ۵۳۹ خانواده آسیب دیده از کرونا مورد حمایت قرار گرفتند.

دکتر حبیبی ، افزایش تست گیری را بعنوان رویکرد اولیت دار ستاد کرونا اعلام کرد و گفت : در حال حاضر بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ تست انجام می گیرد.

وی به ادامه دار بودن اجرای طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها اشار کرد و افزود: محدودیت تردد ازساعت ۲۱  شب تا ۴ صبح در همه وضعیت ها فعلا کماکان ادامه دارد.

معاون استاندار قزوین گفت : رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا در جامعه نهادینه شده است به نحوی که نزدن ماسک به عنوان یک امر بد و زشت تلقی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها