۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۹
کد خبرنگار: 3005
کد خبر: 84202780
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۳ هزار زن و کودک یمنی قربانی تجاوز عربستان

تهران- ایرنا- سازمان حامی حقوق زنان و کودکان "انتصاف" یمن اعلام کرد که ۱۳ هزار و ۸۸ کودک و زن یمنی در حملات ائتلاف عربی به این کشور شهید و زخمی شده‌اند.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی یمن"سبا"، این سازمان حقوق بشری در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که از مارس ۲۰۱۵ تاکنون سه هزار و ۷۹۸ کودک و ۲ هزار و ۳۹۲ زن در بمباران‌های ائتلاف سعودی جان خود را از دست داده‌اند.

براساس این گزارش، در مدت یاد شده چهار هزار و ۸۹ کودک و ۲ هزار و ۸۰۰ زن نیز زخمی شده‌اند.

از پنج میلیون و ۵۰۰ هزار کودک یمنی زیر پنج سال، ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار کودک (۴۷ درصد آنها)  به سوء تغذیه مبتلا هستند.

از هر یک هزار نوزاد یمنی ۲۷ نوزاد جان خود را از دست می‌دهند بطوری که در سال ۲۰۱۹ حدود ۳۰ هزار نوزاد از مجموع یک میلیون و ۱۲۲ هزار و ۷۸۱ کودک متولد شده، یعنی سه نوزاد در هر ساعت، جان خود را از دست داده‌اند.

سازمان حامی حقوق زنان و کودکان"انتصاف" اضافه کرد: تعطیلی فرودگاه بین المللی صنعا نیز به محاصره کامل ملت یمن و بسته شدن همه راه‌های دریافت کمک‌های حیاتی منجر شده است.

این تعطیلی به وخامت اوضاع انسانی و مرگ ۸۰ هزار بیمار نیازمند سفر درمانی منجر شده است و هم اکنون نیز ۴۵۰ هزار بیمار برای دریافت خدمات درمانی نیازمند سفر به خارج از کشور هستند که ۱۲ هزار نفر از آنها را بیماران کلیوی و نیازمند پیوند فوری کلیه تشکیل می‌دهند.

به دلیل تعطیلی فرودگاه صنعا، خطر مرگ بیش از ۶۵ هزار بیمار مبتلا به سرطان که شمار زیادی از آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند؛ تهدید می‌کند.

بر اساس گزارش سازمان انتصاف، سه هزار و ۶۵۲ مدرسه نیز به طور کلی یا جزئی بر اثر بمباران‌های ائتلاف عربی – آمریکایی آسیب دیده است.

عربستان به همراه امارات متحده عربی با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی از فروردین سال ۹۴ با تشکیل یک ائتلاف، مردم فقیر و مسلمان یمن را هدف حملات گسترده قرار داده و در طول این سالها با سلاح‌هایی که واشنگتن و متحدانش در اختیار آل سعود قرار داده، هزاران نفر از شهروندان یمنی را قتل عام کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار جهان