دانشگاه آزاد بیشترین عضو هیات علمی را دارد

مشهد- ایرنا- قائم مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه با حدود ۲۴ هزار عضو هیات علمی تمام وقت بیشترین تعداد اعضای هیات علمی را در مراکز آموزش عالی کشور دارد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد دکتر بیژن رنجبر با اشاره به تسریع روند بررسی پرونده‌های ارتقای مرتبه علمی اعضای هیأت علمی این دانشگاه افزود: این دانشگاه تاکنون برای بررسی وضعیت ارتقای اساتید، تنها یک هیأت ممیزه داشت که به هیچ وجه برای بررسی و رسیدگی به حجم انبوه پرونده‌های ارتقای مرتبه علمی اساتید کافی نبود.

وی ادامه داد: با توجه به تأکید دکتر طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر افزایش سرعت و دقت بررسی و رسیدگی به پرونده‌های ارتقای اعضای هیات علمی و موافقت وزارت علوم، به تازگی مجوز راه‌اندازی یک هیأت ممیزه دیگر برای دانشگاه آزاد اسلامی اخذ شد.

قائم مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه در حال حاضر دارای دو هیأت ممیزه فعال است که در سازمان مرکزی و با حضور افراد برجسته حوزه آموزش عالی راه‌اندازی شده است.

وی افزود: با راه‌اندازی دومین هیأت ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی روند بررسی پرونده‌های ارتقای اعضای هیات علمی سرعت گرفته است بطوری که از ۲۶ شهریور سال جاری تا ۱۴ دی ‌ماه، هر یک از هیات‌های ممیزه هفت جلسه جداگانه برگزار کردند که نتیجه آن ارتقای مرتبه علمی ۴۱۳ عضو هیات علمی از مربی به استادیاری و ۴۸ عضو هیات علمی از استادیاری به دانشیاری و استاد تمامی بود که آمار بسیار خوبی است.

رنجبر با بیان اینکه هیچ تفاوتی در نحوه بررسی پرونده‌های ارتقای مرتبه اعضای هیات علمی در دو هیأت ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد، ادامه داد: برای رعایت عدالت آموزشی، هفت کمیسیون تخصصی مشترک با حضور هر دو رییس کمیسیون ذیل این دو هیات تشکیل شده تا تفاوتی بین تصمیم‌گیری هیأت‌ها وجود نداشته باشد.

وی گفت: کمیسیون فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه، معماری و هنر، کشاورزی و منابع طبیعی، دامپزشکی و علوم اجتماعی و رفتاری، هفت کمیسیون تخصصی هیات ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی است که اساتید ممتاز هر حوزه در آن عضویت دارند.

قائم مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه جلسات دو هیات ممیزه دانشگاه به صورت یک هفته در میان و منظم در حال برگزاری است، افزود: هدف دانشگاه آزاد اسلامی اخذ مجوز برای ایجاد هیأت‌های ممیزه بیشتر در هر یک از استان‌های بزرگ است و تلاش داریم با اخذ مجوزهای لازم تعداد هیات‌های ممیزه را افزایش دهیم تا سرعت رسیدگی به پرونده‌های ارتقای اعضای هیأت علمی افزایش بیشتری داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها