برخی عوامل داخلی بیشتر از دشمن در مسیر گشایش اقتصادی سنگ اندازی کردند

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه دولت با مدیریت اقتصادی خود مانع تحقق برنامه‌های دشمنان شد، گفت: متاسفانه برخی از عوامل داخلی بیشتر از استکبارجهانی در مسیر گشایش اقتصادی سنگ اندازی کردند.

محمدمهدی شهریاری روز پنجشنبه در هفتمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور معاون وزیر صمت در ارومیه برگزار شد، افزود: باید اذعان کنیم که اگر دولت جو روانی حاکم بر اقتصاد را مدیریت نمی‌کرد، قیمت ارز چندین برابر امروز و مشکلات زیادی متوجه کشور بود.

وی افزود: دکتر روحانی در سال ۱۳۹۲ در حالی سکاندار قوه اجرایی کشور را به دست گرفت که چندین قطعنامه علیه ایران در شورای امنیت ملی صادر شده بود و کشور در وضعیت مناسبی قرار نداشت؛ عملا تمامی تلاش دولت از سال ۱۳۹۲ برای آغاز گفت و گوهای بین المللی از سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۶  به ثمر نشست که منجر به رشد اقتصادی ۲ رقمی شد.

وی ادامه داد: متاسفانه پیروزی ترامپ در انتخابات گذشته تمامی معادلات را به هم ریخت و شرایط وحشتناک را برای اقتصاد تحمیل کرد ولی با تلاش شبانه روزی دولت این تحریم‌ها نتوانست کشور را از پای درآورد.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه تجربیات حاصل از تحریم‌های سخت منجر به یک سبک مدیریت مقاومتی و ثبات در اقتصاد در این شرایط ظالمانه شد، گفت: اینکه تمامی مشکلات امروز کشور را نشات گرفته از ضعف مدیریت داخلی بدانیم، دور از انصاف است.

وی با اشاره به اینکه خروج آمریکا از برجام و بدعهدی کشورهای اروپایی و به تبع آن تحریم های بی سابقه، موجب بروز مشکلات اقتصادی شده بود، گفت: مدیریت دولت در کاهش اثرات تحریم ها اگر چه محدودیت ها و خطاهایی را نیز درپی داشت اما مانع تحقق برنامه های دشمن در زمین‌گیر کردن کشور شد.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان در این شرایط در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند، گفت: شرایط سختی که تولید با آن مواجه است به طور قطع با تداوم ایستادگی، عدالت در توزیع، شفافیت در کسب و کار و حذف رانت ها بهبود خواهد یافت.

شهریاری ادامه داد: مشکل تامین مواد اولیه برخی واحدهای تولیدی برطرف شده و با توجه با سیاست وزارت صمت امید داریم که تولیدکنندگان واقعی در شرایط سهل تری به مواد اولیه مورد نیاز دست پیدا کنند.

در ادامه این نشست برخی از فعالان اقتصادی به بیان نظرات خود پرداختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها