بارش برف و باران، وقوع کولاک و مه جاده های زنجان را احاطه کرده است

زنجان - ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در حال حاضر بارش باران سطح آزادراه های این استان را لغزنده کرده و برف، مه و کولاک نیز دیگر جاده ها را فرا گرفته است.

 جواد یوسفی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر بارش باران در آزادراه های زنجان - قزوین،  زنجان - تبریز و جاده های ترانزیت زنجان- میانه، زنجان - خرم دره - ابهر، زنجان - بیجار، خدابنده - همدان و سلطانیه به خدابنده جریان دارد که موجب لغزندگی سطح این مسیرهای ارتباطی شده است.
وی تاکید کرد: بارش برف همراه با کولاک موضعی و مه نیز جاده های زنجان -طارم، زنجان - دندی، زنجان - تهم - چورزق و دندی -تخت سلیمان را فراگرفته است.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: با توجه به پیش بینی های انجام شده از سوی هواشناسی استان احتمال وقوع کولاک در گردنه های استان وجود دارد.
یوسفی خاطرنشان کرد:  در زمان حاضر تردد این خودروها در جاده های اصلی و فرعی استان به صورت عادی و روان جریان دارد.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: ضرورت دارد رانندگان، خودروهای خود را مجهز به تجهیزات زمستانی، به ویژه چراغ های مه شکن، وسایل گرمایشی کرده و بدون این تجهیزات اقدام به تردد نکنند. 
یوسفی، از همه رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان زنجان خواست، از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز کنند چرا که ممکن است با خلوت بودن مسیرهای ارتباطی عدم تمکین به قوانین راهنمایی و رانندگی حادثه ای را رقم بزند. 
وی افزود: در حال حاضر ۵۰ اکیپ راهداری در ۳۲ گردنه کوهستانی و صعب العبور و مجتمع های امداد و نجات بین راهی این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.
به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۸۴۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها