توجه به تاریخ دفاع مقدس  رسالت مهم همه مسئولان است

اراک-ایرنا- فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی، توجه به تاریخ دفاع مقدس را رسالتی مهم و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: توجه ویژه به این مهم یک حکم حکومتی و وظیفه شرعی برای مسئولان نظام است

سردار سرتیپ دوم پاسدار « محسن کریمی » عصر پنجشنبه در نشست شورای عالی دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی با مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرایی افزود: تعامل، هم افزایی و انسجام در تدوین دانشنامه دفاع مقدس  استان ضروری است

وی دانشنامه دفاع مقدس را سند افتخار استان مرکزی دانست و اظهار  داشت: با تدوین و تهیه این دانشنامه ، فرهنگ دفاع مقدس  به  نسل آتی  منتقل خواهد شد

وی گفت: چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با وجود تمام فشارهای ظالمانه و سختی‌ها ، با اقتدار و سربلندی پشت سر گذاشتیم  و باید به  برکت امام(ره) و شهدا از این  فرصت مغتنم و بسیار ارزشمند بیشترین بهره گیری را داشته باشیم و تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم .

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به برگزاری کنگره ملی شش هزار و 200  شهید استان مرکزی نیز گفت:  ساختار کنگره باید  در ادارات برای تهیه دانشنامه فعال سازی شود و کار زمین مانده آن  را به خوبی به سرانجام برسانیم.

سردار کریمی افزود : دانشنامه دفاع مقدس معرف کتبی، علمی، مستند و جامع نقش استان مرکزی در دفاع مقدس و تاریخ استان در این مقطع است و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. 

وی تاکید کرد : طی ۵ سال گذشته اقدامات قابل توجهی در ذیل کنگره و در راستای جمع آوری سوژه ها انجام شد که باید در  دانشنامه دفاع مقدس عملیاتی شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اظهار داشت :انتظار می رود مسئولان دستگاه های اجرایی استان  با انگیزه و روحیه انقلابی در این مسئله ورود پیدا کنند و تلاش کنیم  در این دانشنامه  هیچ مسئله ای در دفاع مقدس مورد غفلت واقع نشود. 

سردار کریمی، تعامل دوسویه مسئولان تمامی ادارات با دبیرخانه دانشنامه را ضروری دانست و گفت : دغدغه نماینده عالی دولت در استان  بر ضرورت تهیه دانشنامه دفاع مقدس و تاکید بر به کارگیری ظرفیت تمامی دستگاه‌ها در این راستا قابل تقدیر است.

وی افزود : نمایندگان تام الاختیار ادارات دستگاه‌ها که به دبیرخانه دانشنامه دفاع مقدس معرفی شدند باید نسبت به تهیه آن دغدغه و حساسیت لازم را داشته باشند و در تمامی مسائل پاسخگو باشند .

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه اهتمام به ثبت و ضبط دقیق تاریخ دفاع مقدس استان یک اصل و ضرورت است گفت:  تهیه دانشنامه و  پاسداری از تاریخ دفاع مقدس نیازمند یک اقدام جهادی است و همگان باید از این امانت پاسداری کنند و برگ زرینی دیگر برای آیندگان در کارنامه درخشان استان ثبت کنند .

نشست دانشنامه  دفاع مقدس استان مرکزی
 عضو شورای عالی دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی  نیز در این نشست گفت : تمامی اعمال باید در  چارچوب مسیر و رضایت الهی و ادامه مسیر شهدا باشد.
مصطفی مشایخی افزود: چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در اوج عزت، سربلندی و اقتدار طی میکنیم و برای رسیدن به اهداف اصلی انقلاب یعنی همان تشکیل تمدن اسلامی و حکومت حضرت مهدی(عج) باید بیش از گذشته به ارزش ها و آرمان های انقلاب توجه داشت.

وی ضمن تاکید بر اینکه نظام اسلامی در حوزه بازتولید ارزش های دفاع مقدس عملکرد بسیار قابل قبولی دارد، گفت : چاپ بیش از ۳۰ عنوان کتاب، راه اندازی راهیان نور، فیلم، یادوارهها ، اقدامات فرهنگی در راستای تقویت و توسعه فرهنگ دفاع مقدس از جمله دستاوردهای بزرگ در این عرصه است .

عضو شورای عالی دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی افزود : تهیه  این دانشنامه در حوزه تبیین و انتقال فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس در حوزه ملی و استانی باید پیگیری شود.

مشایخی بیان کرد : زیرساخت های لازم به واسطه تعامل و همکاری مسئولان ارشد استان به منظور  تهیه دانشنامه دفاع مقدس  فراهم است  که باید از این ظرفیت بهره‌گیری لازم را داشت . 

وی تدوین و تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان را یک مسئله فرا دستگاهی و مسئولیت اجتماعی عنوان کرد و گفت:  دغدغه و اقدامات میدانی مناسبی از سوی مسئولان استان برای برگزاری باشکوه کنگره شهدای استان و تکمیل موزه دفاع مقدس صورت گرفت و اکنون باید این اقدام جهادی معطوف به  تهیه دانشنامه دفاع مقدس در استان باشد .
 مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی هم گفت: دفاع مقدس یک گنج گران بها و سرمایه تمام نشدنی برای ملت ایران است و لذا انتقال این گنج گرانبها امروز از اهمیت بسیاری برخوردار است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد .

سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی تاکید کرد : دفاع مقدس،  ملت بزرگ  ایران را  سربلند، عزتمند، مقتدر و افتخار آفرین میان دیگر ملتها معرفی کرد، بنابراین انتقال صحیح و درست این فرهنگ ارزشمند برای نسل جوان و آیندگان امیدبخش است .

وی با بیان اینکه به کارگیری فرهنگ دفاع مقدس، تحریم ها و توطئه های دشمنان را بی اثر جلوه می دهد گفت : تهیه دانشنامه جامع دفاع مقدس، در انتقال این فرهنگ  بسیار کارآمد و اثربخش است که خوشبختانه  طی شش سال گذشته بسترها و زمینه‌های خوبی در این راستا فراهم شده است.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تعامل و  همدلی مسئولان  برای جمع آوری مداخل و  سوژه‌های تاریخ دفاع مقدس را ضروری دانست و گفت: کمیته‌های تخصصی در این راستا شکل گرفته و با توجه به اینکه دانشنامه دفاع مقدس استان متعلق به تمام مسئولان و  اقشار مختلف مردم است، همگان باید تعامل و همکاری لازم را داشته باشند .

کریمی اطهار داشت : محوریت کار دانشنامه دفاع مقدس استان عملیاتی کردن بیانات و دغدغه های مقام معظم رهبری است که در این راستا کمیته های تخصصی تشکیل شده است .

تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان یکی از برنامه‌های مهم علمی و پژوهشی  استان مرکزی است که  با هدف تبیین تاریخ، فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس استان در طول هشت سال جنگ تحمیلی، انتقال دانش‌ها و تجربیات مربوط به دفاع مقدس به نسل‌های آینده و حال، جلوگیری از تحریف و فراموشی حقایق و تاریخ دفاع مقدس و اطلاع رسانی علمی و شفاف به افکار عمومی در همه ابعاد جنگ تحمیلی در دست انجام است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها