۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۵۶
کد خبرنگار: 1375
کد خبر: 84202729
۱ نفر

برچسب‌ها

خبرهای کوتاه از استان اصفهان

اصفهان- ایرنا- پیشرفت ۸۰ درصدی احداث پُل ارتباطی هشت روستای بخش پادنای بزرگ سمیرم و پرداخت ۷۴  میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان ‌قیمت به مددجویان کمیته امداد شهرضا در زُمره خبرهای کوتاه استان اصفهان است.

  سمیرم

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سمیرم از پیشرفت ۸۰ درصدی احداث پُل ارتباطی هشت روستای بخش پادنای بزرگ این شهرستان خبر داد.

حسین انصاری‌ اردلی در جریان بازدید معاون اداره کل راهداری استان اصفهان از طرح‌های عمرانی این اداره در سمیرم اظهار داشت: این پُل در ورودی روستای ده‌بزرگ این بخش واقع شده است.

وی خاطرنشان کرد: فروردین سال گذشته پل ارتباطی این روستا که سایر روستاها نیز از مسیر همین پل تردد داشتند در اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب دچار تخریب و آب‌بُردگی شد.

رییس اداره راهداری سمیرم ادامه داد: آن زمان برای حل و فصل سریع موضوع، یک پل خرپایی بر روی رودخانه ده‌بزرگ بصورت موقت نصب شد تا ارتباط روستاها قطع نشوند.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان نیز در همین پیوند خاطرنشان کرد: برای احداث پل اصلی ده‌بزرگ حدود ۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

فرزاد دادخواه تصریح کرد: پل مورد اشاره با سازه بتُنی و مستحکم در دست ساخت است و در صورت تداوم وضعیت خوب آب و هوایی بطور کامل ساخته می شود و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی به بازدید فروردین سال گذشته استاندار اصفهان بعد از وقوع سیلاب سمیرم اشاره کرد و گفت: همان زمان علاوه بر پل این روستا، بخش‌های دیگر از تاسیسات زیربنایی و پل‌های دیگر تخریب شده بود که به مرور بازسازی شد.

پیش از این نیز پل روستای سیور در بخش پادنای سفلی با ۱۵ میلیارد ریال اعتبار احداث شده بود.

سمیرم منطقه‌ای کوهستانی و شیب‌دار است که عمده روان آب‌ها و بارش باران در آن به سمت جریان شیب سرازیر می‌شود.

شهرضا

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرضا گفت: ۷۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان‌ قیمت از ابتدای امسال تاکنون به به مددجویان این نهاد حمایتی، افراد و خانوارهای بی‌بضاعت پرداخت شده است.

عبدالرزاق میرزایی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: : ۲۶۵ مددجوی تحت پوشش این وام‌ها را در قالب طرح‌های خوداشتغالی، راهبر شغلی و کارفرمایی دریافت کرده و مشغول بکار شده‌اند.

به گفته وی، بیش از سه ‌هزار خانوار نیازمند در شهرستان شهرضا زیر پوشش کمیته امداد حضرت امام هستند و این تعداد از مددجویان توانسته‌اند در سال جاری از خدمات و تسهیلات این نهاد بهره ببرند.

رییس کمیته امداد شهرضا ادامه داد: پرداخت تسهیلات اشتغال در بخش‌های صنایع دستی، دامپروری، خدماتی، حمل و نقل و امور صنفی بوده است و کارشناسان این نهاد بر مراحل مختلف مطالعه، راه‌اندازی و توسعه کسب و کار شاغلان نظارت دارند.

میرزایی با بیان‌اینکه این نهاد با آموزش۴۵۰  نفر و کاریابی برای ۴۰۰  بیکار موفق به کسب رتبه برتر استان در ابتدای امسال هم شده بود، خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز ۳۱۰ فقره وام اشتغال به ارزش ۸۴ میلیارد ریال به مددجویان شد.

وی با اشاره به بهره‌مندی ۲ هزار و ۳۱۰ مددجو از خدمات بیمه پایه کمیته امداد این شهرستان تصریح کرد: قراردادها برای درمان خانوارهای تحت حمایت این نهاد با ۲۶  مرکز درمانی منعقد شده است.

به گفته مسوول کمیته امداد شهرضا،‌ حدود۹۰ درصد از هزینه‌های درمانی مددجویان دارای بیمه پایه توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود.

سه‌ هزار و ۳۰۰  خانوار شهرضایی و یک هزار ۶۰۰ زن سرپرست خانوار، ۲۰۱ نفر از فرزندان ایتام، ۴۰۲ نفر از فرزندان محسنین، ۲۰۰ نفر بیمار خاص و صعب‌العلاج و ۴۶۵ نفر دانش‌آموز و دانشجوی نیازمند تحت پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد شهرضا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها