۲۳ مدرسه در استان یزد آماده بهره برداری در دهه فجر است

یزد - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد گفت: عملیات ساخت ۲۳ مدرسه با ظرفیت ۱۶۵ کلاس درس تمام شده و این واحدهای آموزشی برای بهره‌برداری در دهه فجر آماده شده است.

به گزارش ایرنا، جواد ذاکر روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران زیربنای طرح های آماده بهره برداری را ۳۰ هزار و ۲۰۰ مترمربع بیان کرد و افزود: افتتاح ۲ مدرسه خیری شامل مدرسه اوتیسم در شهرک رزمندگان و  جسمی حرکتی در امامشهر از این طرح هاست.

وی با بیان اینکه خیران استان در ۹ ماهه امسال ۱۹۵ میلیارد تومان در طرح های بزرگ خیری مشارکت کردند، اظهار داشت: همچنین برای سال تحصیلی آینده ۳۳ مدرسه با ۲۲۰ کلاس درس که هم اکنون عملیات اجرایی آن در حال انجام است، تحویل آموزش و پرورش می شود. 

ذاکر با اشاره به برگزاری طرح «آجر به آجر» در استان گفت: در قالب این طرح هر یک از شهروندان استان بر حسب توان مالی می تواند در ساخت مدارس خیری مشارکت داشته باشد.  

پمدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس یزد تصریح کرد: در این طرح افراد با سرمایه بسیار اندک می توانند شرکت کنند و از خود باقیات صالحات را به یادگار بگذارند که با اجرای این طرح در قالب پویش محرم بالغ بر پنج هزار و ۲۰۰ نفر در استان در این پویش شرکت و همچنین در طرح  پویش ملی «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» در استان یک هزار و ۲۰۰ نفر مشارکت کردند. 

ذاکر تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح اکنون مدرسه‌ ۶ کلاسه در منطقه خویدک یزد با مشارکت تعدادی از بانوان در حال ساخت است. 

وی افزود: با توجه به افزایش سالانه ۶ هزار و ۳۰۰ نفری جمعیت دانش‌آموزی استان و تخریبی بودن ۲۷ درصد مدارس ، هم اکنون به ساخت ۲ هزار و ۴۰ کلاس درس در استان نیاز است که هزینه ساخت این تعداد کلاس درس یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد. 

افزون ۲۷۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۰۰ باب مدرسه در استان یزد مشغول به تحصیل هستند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها