پروژه های مدرسازی البرز با مشارکت سپاه اجرا می شود

کرج -ایرنا- مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس البرزگفت: براساس یک تفاهم نامه پروژه های عمرانی و آموزشی این استان با همکاری سپاه امام حسن مجتبی (ع) احداث و تکمیل می شود.

محمد دلاوریان شامگاه  پنجشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: این تفاهم نامه به منظورهمکاری و استفاده از ظرفیت ها و توانایی های موجود برای ارائه خدمات آموزشی  به جامعه هدف روستایی در دستور کار قرارگرفت.

وی تربیت نسلی توانمند و تراز انقلاب اسلامی و براساس ماموریت های ذاتی در راستای ایجاد فضاهای مطلوب تعلیم و تربیت و فرصت مناسب و بسترسازی برای عدالت آموزشی و پرورشی در روستاهای محروم و کم برخوردار استان البرز را از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم نامه ذکرکرد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس البرز، همفکری، همکاریعلمی و عملی برای استفاده ازقابلیت ها، ظرفیت های قانونی و سازمانی طرفین برای تداوم فعالیت موثردرعرصه های اقتصاد مقاومتی را ازدیگربخش های ایت تفاهم نامه برشمرد.

وی بیان داشت: استفاده بهینه از ظرفیت های قانونی اداره کل نوسازی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه می تواند درایجاد توسعه زیرساخت ها و رفع محرومیت از مناطق کم برخورداراین استان داشته باشد.

دلاوریان تصریح کرد: درقالب این تفاهم نامه ها زمینه همکاری و هم افزایی مشترک درزمینه توسعه زیرساخت های مناطق شهری و روستایی با اولویت مناطق کم برخوردار درحوزه های عمرانی فضاهای آموزشی، فرهنگی، ورزشی و پروژه های حمایتی و عام المنفعه بوجود می آید.

وی ادامه داد: دراین تفاهم نامه طرفین متعهد می شوند با توجه به تامین منابع اعتباری مورد نیاز پروژه های واگذاری شده را برای اجرا تامین کنند به گونه ای که ساخت  ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه های آموزشی توسط قرارگاه و ۷۰ درصد مابقی از سوی اداره کل نوسازی تامین شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس البرزالبرز یادآورشد: رشد مهاجرت ها، کمبود شدید فضای آموزشی و فرسودگی ۳۵ درصد از مدارس البرزعلت اصلی تراکم بالای دانش آموزی در کلاس های درس این استان را تشکیل می دهد.

وی خاطرنشانکرد: سالانه ۱۳ هزار نفربه جمعیت دانش آموزی البرز افزوده می شود.

دلاوریان تاکید کرد: با توجه به آماربالای مهاجرت پذیری البرز و افزایش حاشیه نشینی درآن که موجب کمبود شدید فضای آموزشی شده لازم است همه به یاری آموزش و پرورش این استان بشتابند.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها