فرماندار میانه بها دادن به جامعه کارگری را ضروری دانست

تبریز - ایرنا - فرماندار شهرستان میانه با اشاره به نقش کارگران در پیروزی انقلاب با تقدیم شهدای کارگر، هشت سال دفاع مقدس، جنبش های فرهنگی بعد از جنگ و حضور در صحنه های مختلف گفت: باید با بها دادن به جامعه کارگری و خدمات دهی به آنان این موتورهای محرکه تولید را پویا و فعال نگهداریم.

محمدرضا مشایخی روز پنجشنبه در آیین افتتاح شعبه خانه کارگر در میانه خاطرنشان کرد: تشکیلات جامعه کارگری در کشور از جمله موثرترین تشکیلات به شمار می‌رود.

وی با اشاره به وجود انجمن صنفی کارگران در این شهرستان، راه اندازی خانه کارگر را با اهداف متفاوت تر و متعالی تر از انجمن عنوان کرد و افزود: باید بنا بر تاکید رهبر معظم انقلاب به گونه ای امور کار و کارگری را به پیش ببریم که این قشر جزو طبقات بهره مند و برخوردار جامعه شود.

فرماندار میانه، وجود صنایع و واحدهای مختلف تولیدی مانند مجتمع فولاد را که فاز سه آن در دست اجرا  و فاز چهار نیز در حال بناگذاری است، اجرای فولاد بخش خصوصی، گیربکس سازی میانرو، کارخانجات مختلف، کارگاه های پروژه های عمرانی و در کل موقعیت شهرستان را نیازمند راه اندازی شعبه خانه کارگری دانست و با ابراز خرسندی از تحقق این امر، برای ادامه راه شعبه اعلام آمادگی کرد.

دبیر اجرایی خانه کارگر آذربایجان شرقی نیز در این جلسه راه اندازی خانه کارگر شعبه میانه را از اولویت های استان عنوان کرد و افزود: تشکیلات کارگری در همه انواع مستقل و مرکب از کارگران تمامی حوزه هاست.

کریم صادق زاده مزیت ها و رمز موفقیت این تشکل ها را حفظ استقلال در برابر دولت و کارفرما عنوان کرد و گفت: در تبریز ۵۰ هزار بیمه شده کارگری و در کل استان ۷۰۰ هزار بیمه شده اصلی سازمان تامین اجتماعی وجود دارد و ۱۷۵ نفر هزار نفر عضو خانه کارگری هستند.

وی از راه اندازی دفتر آموزش رایگان در میانه در سریع ترین زمان ممکن خبر داد و افزود: تا به حال ۱۱۷ هزار نفر در استان در ۶۷ رشته آموزش دیده و ۵ هزار و ۵۰۰ نفر فارغ التحصیل شده اند. 

صادق زاده در پایان ایجاد اشتغال، حل اختلاف و دارایی مربوط به روابط کار، ایجاد تعهد و مسوولیت در کار، اصلاح امور، انجام امور تحقیقاتی و پژوهشی، آموزش کارگران در اخذ مهارتهای فنی و حرفه ای را از دیگر مزایای تشکلهای صنفی کارگری به ویژه خانه کارگری برشمرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها