ویروس کرونا در استان فارس همچنان می‌چرخد

شیراز-ایرنا-در حالی‌که محدودیت‌های آمد و شد بین شهرستان‌های استان فارس به مرکز استان کمرنگ شده و صف ترافیک خودروها در مبادی خروجی و ورودی به شیراز متراکم است، ویروس کرونا در بین شهرها می‌چرخد و از جایی به جایی دیگر می‌رود.

براساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از ۳۶ شهرستان فارس ۲۶ شهرستان در وضعیت آبی (کم‌خطر) شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

از بیست و هفتم دی‌ماه ۹۹ شهرستان‌های لارستان، گراش، اوز، کازرون، کوه‌چنار، جهرم، خفر، خرمبید، پاسارگاد و ممسنی در وضعیت زرد و سایر شهرستان‌های فارس در وضعیت آبی شیوع ویروس کرونا قرار گرفته‌اند.

ممنوعیت برگزاری هرگونه تجمع، برنامه و مراسم فرهنگی، ورزشی و مذهبی به صورت حضوری در استان همچنان تداوم دارد و گفته شده، آیین‌ها و تجمع‌ها باید به صورت مجازی برگزار شود.

۵۳۰ بیمار کووید۱۹ بستری در بیمارستان‌های فارس/ ۱۰۶ بیمار در وضعیت وخیم

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، پنجشنبه در مورد آخرین وضعیت کرونا در استان فارس تا امروز(نهم بهمن ماه ۹۹) گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۵۸۸ هزار و ۱۸ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های این استان انجام شده که با بررسی این نمونه‌ها، ۱۶۷ هزار و ۲۳۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

دکتر سید روح‌الله حسینی افزود ؛ همچنین از آغاز اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تا کنون، ۱۷ هزار و ۲۹۳ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد یک هزار و ۳۵۸ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۶۸ هزار و ۵۹۱ نفر بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده‌اند.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۵۳۰ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان‌های این استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۶ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های مراقبت های ویژه (ICU)، تحت درمان قرار دارند.

به گفته حسینی، از ابتدای شیوع این بیماری تا به حال، ۱۶۲ هزار و ۵۶۳ نفر در فارس بهبود یافته و از بیمارستان‌های این استان ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ادامه داد: با جان باختن ۲ نفر دیگر از مبتلایان به کرونا در استان فارس در روز گذشته (هشتم بهمن ماه ۹۹) شمار قربانیان کووید۱۹ از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در این استان به سه هزار و ۱۲۸ نفر ارسیده است..

حسینی، با بیان اینکه کروناویروس در حال چرخش در جامعه است، تاکید کرد: کوچکترین بی‌توجهی و سهل‌انگاری در برابر این ویروس خطرناک، باعث ابتلا به بیماری کووید۱۹ و در برخی از مواقع نیز موجب مرگ می‌شود، بنابراین رعایت سه اصل، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شست و شوی مکرر دست‌ها در مبارزه با این بیماری، ضروری است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها