معاون استاندار: رفع نقص کشتارگاه‌های دام لرستان در اولویت قرار گیرد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: رفع نقص کشتارگاه های دام استان در اولویت کاری دستگاه‌های متولی و مرتبط قرار گیرد.

به گزارش ایرنا گودرز امیری روز پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات کشتارگاه های دام استان بیان کرد: با توجه به اینکه موضوع کشتارگاه ها و معضلات و مشکلات آنها با سلامت مردم ارتباط دارد و از مسائل بسیار مهم  در حیطه بهداشت و مواد غذائی محسوب می‌شود لذا باید تمام تلاش برای تامین گوشت سالم از نظر کمی و کیفی برای مردم بکار گرفته شود.  
وی افزود: کشتارگاه های دام استان که توسط شهرداری ها احداث شده و ساختار قدیمی و سنتی دارند، باید ظرف یک ماه نواقص آنها رفع شود. 
امیری گفت: برخی افراد در محله‌های مختلف شهر نسبت به فروش و ذبح مرغ زنده اقدام کرده و علاوه بر آلوده کردن محیط، سلامت  شهروندان را با خطر مواجه می‌کنند روش عرضه مرغ زنده و کشتار آن به صورت غیربهداشتی و غیراستاندارد منع قانونی دارد و این روش یک شیوه منسوخ شده در عرضه گوشت مرغ به شمار می‌رود که اداره کل دامپزشکی استان با همکاری سایر دستگاه‌ها برنامه مبارزه با فروش و عرضه غیرمجاز مرغ زنده را در دستور کار خود قرار دهند. 
امیری اظهار داشت: با تشکیل یک کمیته متشکل از شبکه بهداشت‌ و درمان، دامپزشکی، شهرداری، محیط زیست و جهادکشاورزی نسبت به جمع آوری ذبح دام زنده در حاشیه شهر و روستاها برنامه ریزی و اقدام لازم بعمل آید.  

وی تاکید کرد: اداره کل دامپزشکی استان برنامه طرح ملی ارتقا کیفیت بهداشتی گوشت مرغ و الزام کشتارگاه های طیور جهت تجهیز اقدام نماید. 
 
معاون عمرانی استانداری لرستان با اشاره به مشکلات باغ وحش خرم آباد اضافه کرد: تصمیم گیری و تعیین تکلیف نهایی در این خصوص به کارگروه ویژه در فرمانداری خرم آباد محول گردد مبنی بر اینکه در صورت امکان این باغ وحش به بخش خصوصی یا شهرداری واگذار شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =