برپایی نمایشگاه عکس معضلات اعتیاد و کشف مواد محترقه در آستارا

آستارا - ایرنا - نمایشگاه عکس دیواری پیشگیری از اعتیاد با همکاری نمایندگی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات در خیابان‌های آستارا برپا و محموله‌های مواد محترقه و کالاهای احتکاری در این شهرستان با تلاش نیروی انتظامی کشف شد.

نماینده جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات در آستارا روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: بنرهایی با جملات "قلیان دروازه ورود به اعتیاد" و "مصرف قلیان خطر ابتلا به کرونا را افزایش می دهد" و "لطفا به خاطر من سیگار نکش" را امروز در قالب نمایشگاه خیابانی در شهر نصب کردیم.

سید رضا نظری افزود:  ۸۷ چایخانه در آستارا فعال است و با وجود اینکه مجوز قلیانسرا صادر نمی شود، چایخانه ها به مکانی برای استعمال قلیان تبدیل شده اند و تلاش می کنیم با اجرای برنامه های فرهنگی، جوانان مصرف کننده سیگار و قلیان را به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی سوق دهیم.

فرمانده نیروی انتظامی آستارا هم گفت: امروز در پی دریافت خبر احتمال انتقال مواد محترقه غیرمجاز و قاچاق به این شهرستان، یک دستگاه کامیون و یک باب انباری مشکوک مورد بازرسی قرار گرفت و از آنها ۶۰ هزار و ۴۴۰ عدد انواع مواد محترقه قاچاق کشف شد و ۲ متهم ۳۵ و ۵۸ ساله دستگیر و به مقام قضایی معرفی شدند.

سرهنگ محمد نمازی افزود: ماموران پلیس آگاهی روز گذشته نیز در بازرسی از یک انبار احتکار کالا، ۱۹۸ بطری روغن خوراکی، ۱۳۸ بطری شیشه پاک کن، ۴۸ بسته مایع ظرفشویی، ۳۲ لیتر مایع دستشویی، ۳۸۰ بطری مایع سفید کننده و شامپو به ارزش ۱۲۰ میلیون ریال را کشف و محتکر ۳۸ ساله را به مقام قضایی معرفی کردند.

وی ادامه داد: مبارزه با قاچاقچیان کالا و بر هم زنندگان نظم اقتصادی با قوت ادامه دارد و شهروندان هر گونه موارد مشکوک در این رابطه را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha