حاجی میرزایی: اعتبارات دولتی در توسعه و نوسازی مدارس ۴ برابر شد

اصفهان - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گفت: اعتبارات دولتی در توسعه و نوسازی مدارس ۴ برابر شده و به سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش ایرنا، محسن حاجی میرزایی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم بهره برداری از مجتمع آموزشی دختران "چهارباغ مدرسه شکرالله فرقدانی" اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: پیش‌بینی ما همچنین ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری از مشارکت خیران برای توسعه و تجهیز، نوسازی و ساخت مدارس است.

وی با بیان اینکه جابجایی جمعیت سبب شده در بسیاری از مدارس حتی دانش‌آموزی وجود نداشته باشد، خاطرنشان کرد: پنج هزار مدرسه در کشور کمتر از پنج دانش آموز دارند.

وجود ۳۹۰۰ مدرسه کانکسی در کشور  

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سه هزار و ۹۰۰ مدرسه کانکسی در کشور وجود دارد،  تصریح کرد: این میزان اگرچه در مقایسه با ۱۱۵ هزار مدرسه چندان رقم قابل توجهی نیست اما سعی ما بر این خواهد بود که با توسعه و ساخت مدارس دانش آموزان را از محیط های مناسب آموزشی و مدارس با کیفیت بهره مند کنیم.

حاجی میرزایی با اشاره به حادثه سردشت دزفول در خوزستان اظهارداشت: عمیقا متاسف هستم و به خانواده عزیزی که از دنیا رفته تسلیت می گویم.

وی اضافه کرد: این حادثه در مدرسه اتفاق رخ نداد بلکه در محل اقامت معلم مدرسه اتفاق افتاد، وی همان میهمانانی شامل معلمانی دیگر و اهالی محل داشت و متاسفانه حادثه تلخ آتش سوزی رخ داد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: پس از این اتفاق هماهنگی ها جهت انتقال وی به مراکز درمان اصفهان فراهم شد.

بهره برداری از مجتمع آموزشی دختران "چهارباغ مدرسه شکرالله فرقدانی" اصفهان روز پنجشنبه با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش ، استاندار و شماری از مسوولان استانی آغاز شد.
زیربنای کل این مدرسه خیرساز ۶ هزار و ۴٨۴ در زمینی به مساحت هفت هزار و ١٣۵ متر مربع است، این مجتمع ٣١ باب کلاس درس، ١١ باب اتاق اداری و معلم، یک سالن ورزشی، سه کارگاه، یک کتابخانه ٢ سایت رایانه دارد.
 
امروز همچنین مجتمع آموزشی حیات طیبه اصفهان شامل مدرسه شهید سلیمانی، سالن ورزشی شهید فخری زاده و دبیرستان موقوفه صارمیه با حضور وزیر آموزش و پرورش به بهره برداری رسید.
زیربنای این مجموعه بیش از ۶ هزار متر مربع است و ٣٠ کلاس، ٩ اتاق اداری، یک سالن چندمنظوره، یک سالن ورزشی، سه کارگاه، ٢ آزمایشگاه، سه کتابخانه و یک سایت رایانه دارد.
وزیر آموزش و پرورش در سفر یکروزه به اصفهان  از سه آزمایشگاه مرکز تحقیقات معلمان و سرگروه های آموزشی استان در ارتباط با میزان و نوع تدریس مجازی در ایام کرونا، بخش آموزش و ارتقای معلمان بازدید کرد و از نزدیک با فعالیت های آنها آشنا شدند.
حاجی میرزایی همچنین از ٢ استودیو مرکز تحقیقات که یکی از آنها در ایام کرونا ساخته شد و ۶٩ هزار  دقیقه تولید محتوا داشت و همچنین طرح آموزش فنی و حرفه ای در کرونا تعطیل بردار نیست بازدید کرد.
در این آیین  همچنین تفاهم نامه همکاری مشترک آموزش و پرورش با شهرداری درخصوص آموزش حقوق شهروندی منعقد شد.
بازدید از اولین موزه آموزش و پرورش کشور در ساختمان تاریخی عطاالملک دهش مرکز تحقیقات و همچنین بزرگترین کتابخانه آموزش و پرورش با ٢۴٠ هزار عنوان کتاب و ١٩٠ هزار جلد پایان نامه، مجله و آرشیو از اسناد ملی از دیگر برنامه های وزیر بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها