۴۰ روستای هدف طرح های اقتصاد مقاومتی شناسایی می شود

گچساران_ایرنا_استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح های اقتصاد مقاومتی با هدف ایجاد اشتغال در ۴۰ روستای این استان اجرا خواهد شد.

حسین کلانتری روز پنجشنبه در دیدار با علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: توسعه و تکمیل واحدهای صنعتی این استان نیاز به حمایت وزارت صنعت معدن دارد. 

وی خواستار توسعه و تکمیل واحدهای فعال و نیمه فعال از جمله تخصیص تسهیلات مورد نیاز طرح های اقتصادی این استان از جمله سیمان مارگون، تامین خوراک «وکیوم باتوم»، طرح صنعتی تولید قیر کهگیلویه، صدور مجوز تولید شمش آهن شرکت دژ سازان آریوبرزن و توسعه و راه اندازی فاز دوم کارخانه آجر دهدشت شد. 
کلانتری ادامه داد: مشارکت بانک صنعت و معدن درکنسرسیوم تامین منابع شرکت سوخت سبز بیواتانول باشت، موضوع تنظیم بازار، حمایت به گسترش فعالیت ایدرو و ایمیدرو در استان و  توانمندسازی و اشتغال زایی در روستاها باتوجه به رونق صنایع روستایی را از دیگر موارد درخواستی این استان از وزارت صنعت معدن و تجارت عنوان کرد.
کلانتری از حمایت های انجام شده برای انجام مطالعات و اکتشافات معدنی استان تشکر کرد. 
 وزیر صنعت و معدن تجارت نیز در این دیدار بر اهمیت توجه به ظرفیت ها و قابلیت های استان در بخش های گوناگون تاکید کرد. 
علیرضا رزم حسینی اظهار داشت: این وزارتخانه برای کمک به رونق واحدهای صنعتی و معدنی این استان از همه امکانات موجود برای کمک به توسعه و تکمیل واحدهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد استفاده خواهد کرد.
وی ابراز کرد: برای کمک به توانمندسازی و ایجاد اشتغال متناسب با طرح های اقتصاد مقاومتی ۴۰ روستا در این استان به عنوان مناطق هدف پذیرفته خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها