۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۸
کد خبرنگار: 2836
کد خبر: 84202599
۱ نفر

برچسب‌ها

۲۵ تن سیمان گرانفروشان در جهرم توقیف شد

شیراز-ایرنا-رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان جهرم گفت: یک دستگاه تریلر حامل ۲۵ تن سیمان که محموله آن در معابر این شهرستان، خارج از چرخه قانونی عرضه و با قیمت بالاتر از نرخ مصوب به فروش می‌رسید، کشف و ضبط شد.

بهنام اتحاد، پنجشنبه در گفت‌و گو با ایرنا افزود:کشف این میزان سیمان با همکاری بازرسان بسیج اصناف، اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف شهرستان جهرم، انجام شد و این کالا پس از صورتجلسه برای انجام مراحل قانونی به اداره تعزیرات این شهرستان ارجاع داده شد.

وی ادامه داد: همچنین در چند روز گذشته، از ۱۲ واحد صنفی توزیع و فروش سیمان در شهرستان جهرم بازدید شد که متولیان پنج واحد صنفی به دلیل تخلفاتی از جمله امتناع از فروش سیمان، عدم درج قیمت و یا گرانفروشی، در این زمینه پرونده برای آنان تشکیل شد و متخلفان به اداره تعزیرات معرفی شدند.

اتحاد اضافه کرد: به دلیل پاره‌ای از مشکلات که در عرضه سیمان ایجاد شده، بازرسان این اداره روزانه در حال رصد این موضوع هستند و با دستور مقام قضایی از امروز (نهم بهمن ماه ۹۹) با سودجویان و کسانی که قصد احتکار و عدم عرضه سیمان به بازار را دارند، قاطعانه و بدون اغماض برخورد خواهد شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان جهرم اظهار داشت: همچنین کسانی که بدون ثبت این کالا در سامانه انبارداری این اداره، مبادرت به انبار کردن سیمان کنند، متخلف شناخته می‌شوند و با دستور مقام قضایی انبارهای این افراد گشوده شده و سیمان‌های موجود در انبار متعلق به آنان، در بازار عرضه می‌شود.

به گفته اتحاد، هم اینک سه گروه گشت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان جهرم در حال بازرسی از انبارهای موجود این شهرستان هستند.

وی، همچنین از مردم خواست، ماموران اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان جهرم را با دادن اطلاعات در این زمینه از طریق شماره تلفن گویای ۱۲۴ یاری دهند.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =