اجرای بیش از ۴۰ هزار برنامه به مناسبت دهه فجر در فارس

شیراز-ایرنا-رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: به مناسبت ایام‌الله دهه فجر بیش از ٤٠ هزار برنامه در این استان در قالب ١٢ محور اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام محمد رضایی، پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: شیوع کرونا، فضایی متفاوت از سالیان گذشته در استان فارس و کشور ایجاد و بعضی مناسبت‌ها را تحت تاثیر قرار داده است هرچند که مناسبت‌های ملی و مذهبی ایران تعطیل نخواهد شد و در قالب‌های دیگری برگزار می‌شود.

وی، رویکرد اجرایی برنامه‌های دهه فجر امسال را مردمی، شاد، جذاب، پُرمحتوا بودن، ایجاد وحدت و انسجام در جامعه و توجه به جایگاه زن در مکتب اسلام و شیعه دانست و گفت: شعار اصلی دهه فجر ۹۹ ا"نقلاب اسلامی بالنده و مقتدر، چون کوه استوار" تعیین شده است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس اضافه کرد: انقلاب و احیاگری اسلام ناب، عدالت و عدالت طلبی، امید و خودباوری، سبک زندگی ایرانی اسلامی، کرامت انسانی، ایثار و شهادت طلبی، وحدت و انسجام، توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، اقتدار و صلابت نظام، خدمت مومنانه، استکبارستیزی و استغنای فضای مجازی و پاسخگویی به شبهات از محورهای اصلی برنامه‌های دهه فجر ۹۹ در استان فارس است.

رضایی، با تاکید بر تداوم کمک‌های مومنانه در دهه فجر به عنوان یک ضرورت در وضعیت کنونی، از برپایی قرارگاه‌های موقت خدمات رسانی (موکب) برای توزیع مواد ضدعفونی و بهداشتی ومواد غذایی در این راستا خبرداد و گفت: برنامه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد به ویژه زنان زندانی جرایم غیرعمد به مناسبت روز مادر و هفته زن نیز پیش‌بینی شده است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس اضافه کرد: فعالیت ادیان، فضاسازی‌های شهری، اجرای یکسری مسابقه ویژه دانش‌آموزان در فضای مجازی، از دیگر برنامه‌های این دهه است.

وی ادامه داد: حضور مردم در قبور شهدا، راهپیمایی موتوری، موتورسواری از فرودگاه به سمت گلزار شهدا، نور افشانی در ٢٢ نقطه استان فارس، سر دادن بانگ الله اکبر در ٢١ بهمن و راهپیمایی خودرویی و موتوری در ۲۲ بهمن ۹۹ در فارس از جمله برنامه‌هایی است برای این ایام تدارک دیده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها