۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۱
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 84202579
۰ نفر

برچسب‌ها

اندیشمند بحرینی : رژیم آل‌خلیفه هیچ مشروعیتی ندارد

تهران – ایرنا – راشد الراشد، اندیشمند بحرینی به مناسبت سالروز آغاز انقلاب ملت بحرین علیه رژیم آل خلیفه در ۱۴ فوریه تاکید کرد: رژیم حاکم بر این کشور فاقد هر گونه مشروعیتی است و بر اساس "تسلط و حاکمیت با توسل به زور" حکومت می کند.

به گزارش روز پنجشنبه تارنمای بحرینی " جوانان انقلاب ۱۴ فوریه " ، الراشد به مناسبت سالروز آغاز انقلاب مردم با ایراد سخنانی از "نبرد ملت بحرین" به عنوان "نبرد شرافت و کرامت با یک گروه ویژه" نام برد که " حکومت را به تصرف خود درآورده اند ."

 وی گفت : یکی از اهداف انقلاب مردم بحرین برقراری نظام سیاسی مبتنی بر عدالت و انصاف و بهره مندی مردم از حقوق مساوی و نبود تبعیض نژادی و طایفه ای در کشور است لذا مشروعیت نظام حاکم باید مبتنی بر عزم و اراده و خواست مردمی باشد.

الراشد برگزاری همه پرسی مردمی در مورد شکل نظام حاکم و برگزاری انتخابات آزاد و سالم ، همچنین پی ریزی قانون اساسی توسط مجلس موسسان که اعضایش به واسطه صندوق های رای انتخاب شده باشند را دو هدف عمده دیگر انقلاب مردم بحرین بر شمرد و اظهار داشت :‌شکل گیری یک مجلس قانونگذار مردمی و قوه قضاییه مبتنی بر حمایت و محافظت از حقوق و آزادی ها از دیگر مطالبات مسالمت آمیز مردم بحرین است .

این اندیشمند بحرینی ، شکل گیری حکومت منتخب دنباله رو خواسته های مردم و قوه مقننه نمایانگر عزم و اراده مردمی به عنوان یک نهاد کاملا ناظر و کارآمد و مطالبه گر خواسته دیگری است که مردم همواره خواستار اجرای آن بوده اند.

این شخصیت برجسته بحرینی در ادامه سخنرانی خود تاکید کرد که ملت بحرین با عزم و اراده راسخ و ثابت قدم به مبارزه ملی خود به منظور دستیابی به حقوق حقه خویش و بازپس گیری عزت و کرامتش ادامه خواهد داد.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار جهان