رئیس علوم پزشکی: ۱۰۷ بیمار کرونایی در قم بستری هستند

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان گفت: ۱۰۷ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم بستری هستند که حال چهار تَن از آنها وخیم است.

به گزارش عصر پنجشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد رضا قدیر در گفت و گویی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به نهم بهمن ماه، ۲۶ تَن با علائم کرونا در بیمارستان های قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی ترخیص ۱۸ بیمار را مورد توجه قرار داد و گفت: طی این مدت ۲۲ بیمار نیز بستری شدند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین بیان کرد: در این مدت هیچ یک از افرادی که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت شده بود جان خود را از دست ندادند.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم دی ماه به حالت آبی درآمده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها