نقد صحیح اولویت اصلی رسانه ها باشد

ارومیه - ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: نقد درست و انعکاس صحیح اخبار و وقایع، اولویت اصلی رسانه ها در این برهه به شمار می رود.

حجت الاسلام ناصر خدایاری پنجشنبه‌شب در جلسه هم اندیشی مدیران مسوول پایگاه های خبری آذربایجان غربی افزود: پایگاه های خبری و رسانه ها باید از یکجانبه گرایی پرهیز کرده و در جهت انعکاس صحیح  اخبار و رویدادها حرکت کنند.

وی اظهار داشت: رسانه ها باید واقع نگاری را جایگزین انگاره نگاری کرده  و تصویر درستی از وقایع و مسایل جامعه به مخاطبان ارایه دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌ غربی با بیان اینکه ۱۰ درصد پایگاه های خبری کشور در آذربایجان‌غربی وجود دارد، گفت: بهره مندی از این میزان پایگاه خبری مسوولیت ما را بیشتر کرده و ما را ملزم می سازد از لحاظ کیفی پایگاه های خبری را تقویت کنیم.

حجت الاسلام خدایاری با اشاره به همجواری استان با سه کشور خارجی گفت:  همجواری با کشورهایی چون عراق و ترکیه موجب تاثیر گذاری رسانه های این کشورها بر استان ما خواهد شد بنابراین هرچقدر از دایره کمیت بیرون آمده و برعکس به مقوله کیفیت بپردازیم، شاهد نتایج خوبی خواهیم شد.

وی اظهار داشت: تلاش برای تبدیل کردن کمیت به کیفیت موجب ارایه شاخص های بهینه برای رشد استان در حوزه های مختلف خواهد شد.

همچنین دراین جلسه مدیران مسوول برخی از پایگاه های خبری به ارایه نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود پرداختند.

به گزارش ایرنا، ۷۲ پایگاه خبری در آذربایجان‌غربی فعالیت می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها