نوش‌آبادی: وسعت سرزمینی قرچک به توسعه نیاز دارد

تهران- ایرنا- نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی گفت: وسعت سرزمینی قرچک به توسعه نیاز دارد و این در حالی است که انتزاع غیرکارشناسی برخی شهرستان‌ها، قرچک را متضرر کرده است.

حسین نوش‌آبادی روز پنجشنبه در جلسه مشترک با دهیاران روستاهای قرچک که به میزبانی فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: توسعه بافت مناطق روستایی قرچک طی سال‌های اخیر موجب در هم تنیدگی این مناطق با شهر شده و این امر مشکلاتی را برای ساکنین این مناطق به وجود آورده است.
وی اظهار داشت: مشکلات امروز به دلیل تصمیمات غیرکارشناسی انتزاع پاکدشت از ورامین و استقلال قرچک از ورامین به وجود آمده که باعث شده تا در حوزه تقسیمات کشوری و وسعت سرزمینی، قرچک متضرر شود، هر چند که جبران این خسارت دشوار شده ولی لازم است تا با ارائه طرحی کارشناسی، استانداری تهران و وزارت کشور را برای بازنگری در این تقسیمات متقاعد کرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سال‌های اخیر، اقدامات مؤثری در حوزه روستایی قرچک ایجاد شده و هم اکنون تمامی این مناطق که پیش از این از راه دسترسی مناسب، خانه بهداشت، گاز و سایر امکانات بی‌بهره بودند، از تمامی زیرساخت‌های توسعه و زندگی روستانشینان برخوردار شده‌اند هر چند که هنوز نیز مشکلاتی وجود دارد که باید با تلاش برطرف شود.
وی یکی از برکات نظام را سهیم کردن مردم در اداره امور کشور یاد کرد و افزود: امروز همه وظیفه دارند تا این باور در مردم به وجود آید که در اداره امور، تقسیم مسوولیت‌ها و حکومت‌داری نقش دارند و این مهم با ارتقاء کارکردهای شوراها محقق می‌شود.
نوش‌آبادی تصریح کرد: شوراها نهادی برآمده از مردم و وکیل آنان در انجام امور زیربنایی هستند، برای برون‌رفت از مشکلات موجود باید به دنبال اجرای طرح‌های جدید بود، نه اینکه فقط خود را با مسائل جاری سرگرم کنیم.
طرح هادی روستاهای قرچک به بازنگری نیاز دارد
فرماندار قرچک نیز در این جلسه گفت: روستاهای قرچک با مشکلاتی مواجهند که برخی از آن‌ها با بازنگری در طرح هادی برطرف می‌شود.
بهمن خطیبی افزود: موضوع الحاق به بافت سه روستای صالح‌آباد، قشلاق جیتو و داودآباد با وجود پیگیری‌های متعدد و اخذ مصوبات لازم با مشکلاتی مواجه شده که پیگیری نماینده مردم در مجلس و مسئولان استانی در این زمینه کارساز است.
وی تصریح کرد: یکی از اقدامات مؤثر در مناطق روستایی، اجرای سیستم پایش تصویری در این مناطق است که این امر باعث شده آمار تخلفات تا حدود زیادی کاهش یابد.
وی از ساخت و ساز غیرمجاز به ویژه در اراضی کشاورزی به عنوان یکی از مشکلات این شهرستان یاد کرد و از دهیاران خواست تا با هوشیاری، از این ساخت و سازها پیشگیری کنند.
خطیبی گفت: خوشبختانه با اختصاص آب سد ماملو به قرچک، کیفیت و کمیت آب شرب شهرستان ارتقاء پیدا کرده که با تخصیص حق‌آبه بیشتر می‌توان کیفیت آب شرب مناطق روستایی را نیز ارتقاء داد.
قرچک با ۲۷۰ هزار نفر در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
قرچک از ۸ روستای دارای دهیاری برخوردار است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها