اتمام پروژه‌های اولویت‌دار کردستان پیگیری می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس سازمان برنامه و بودجه استان کردستان گفت: اتمام پروژه‌های اولویت دار در کردستان یکی از مهمترین برنامه های دولت در این استان است که طرح‌های با پیشرفت فیزیکی زیاد تا پایان دولت به اتمام می‌رسد.

به گزارش ایرنا، بهرام نصرالهی زاده روز پنجشنبه در جریان بازید از پروژه آبرسانی به بانه و پروژه جاده بانه- سوته به پروژه های اولویت دار بانه اشاره کرد و اظهار داشت: مهمترین مشکلات این شهر تامین آب شرب شهروندان است و مراحل عمده پروژه آبرسانی از سد عباس آباد به ایستگاه بوئین انجام شده اما بخشی از لوله گذاری به طول هفت کیلومتر و احداث ایستگاه پمپاژ آب باید انجام شود.

وی افزود: عملیات اجرایی ایستگاه پمپاژ نیز به زودی در دستور کار قرار می گیرد و در خرداد ماه سال آینده خط انتقال آب سد عباس آباد به صورت کامل اجرایی می‌شود.

وی اظهار داشت: پروژه جاده بانه- سوته نیز یکی از پروژه های زمانبر است که مسیر بانه - سقز و مریوان را به هم متصل می کند که ۴۰ کیلو متر آن به بهره برداری رسیده و عملیات زیر سازی ۶ کیلومتر نیز  انجام و برای آسفالت آماده شده و ۲ کیلومتر آن نیز با تامین منابع مالی در دستور کار قرار می گیرد.

رییس سازمان مدیریت برنامه و بودجه کردستان با بیان اینکه تامین آب شرب سالم و پایدار نیاز مردم است، افزود: امسال ۹۵میلیارد ریال اعتبار از محل منابع استانی برای احداث ایستگاه پمپاژ و خط لوله انتقال آب و ۲۰ میلیارد ریال نیز از ردیف بودجه به پروژه آبرسانی بانه اختصاص یافت.

روز پنجشنبه رییس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور و رییس سازمان برنامه و بودجه کردستان از تصفیه خانه و محور بانه- سوته بازید کردند.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها