۵۴ طرح در شهرستان فراهان استان مرکزی آماده بهره‌برداری شد

اراک - ایرنا - فرماندار شهرستان فراهان گفت: ۵۴ طرح عمرانی و اقتصادی همزمان با دهه مبارک فجر در  این شهرستان به بهره‌برداری می رسد.

«حسین معمارنیا» عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  ۴۴۲ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح‌ها هزینه شده و با بهره‌برداری از آنها برای ۳۸۴ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم  زمینه اشتغال فراهم می‌شود.

وی  این طرح ها را  شامل ۴۸ طرح  عمرانی  و ۶ طرح اقتصادی دانست و اظهار  داشت: پنل( صفحه) خورشیدی روستای غیاث آباد و طرح‌های برق شهرستان با اعتبار کل ۶۹ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال  و ۴۰ هزار مترمربع  زیرسازی و آسفالت در روستاها با  اعتبار ۵۰ میلیارد و 600  ریال در روستاها از مهمترین طرح‌های قابل بهره‌برداری در دهه مبارک فجر هستند.

وی اظهار داشت: ۱۲ هزار متر جدول‌گذاری، افتتاح ساختمان اداری - امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان با اعتبار  ۲۰ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال، بهره‌برداری از اجرای خط انتقال ۳۵ میلی‌متر  شهرفرمهین و آبرسانی شهرستان با اعتبار کل ۳۶میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال و بازسازی ۲۱۰ واحد تخریب شده از بارندگی سال ۹۸ با ارائه تسهیلات ارائه شده  از دیگر طرح‌هایی است که در دهه مبارک فجر در این شهرستان بهره‌برداری خواهد شد.
شهرستان فراهان به مرکزیت شهر فرمهین بالغ بر ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و در ۴۵ کیلومتری شمال اراک -مرکز استان مرکزی- واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها