امام جمعه کرمانشاه: حرکت رو به جلو انقلاب را حفظ‌ کنیم

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی گفت: باید حتی با چنگ و دندان هم که شده حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی را حفظ کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به اینکه، ۴۲ سال است که از انقلاب می گذرد، اظهارداشت: انقلاب اسلامی ایران یک نسیم‌الهی بود که باید به خوبی از آن استفاده کرد.
وی با بیان اینکه مهمترین امتیاز انقلاب سال ۵۷ ایران، اسلامی بودن آن است، افزود: اگر معنی اسلام را از انقلاب ایران بگیریم ماهیت خود را از دست می دهد.
امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر اینکه هر خدمت و جانفشانی که می کنیم برای زنده نگهداشتن اسلام است، عنوان کرد: مشکلات در کشور وجود وارد اما هیچ قدرتی نمی تواند این را انکار کند که جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه ابرقدرت است.
آیت الله علما ادامه داد: امروز ما با استفاده از سیره ای که امام از اسلام به ما نشان داد در حال قدرت گرفتن در جهان هستیم.
وی گفت: ما امروز وظیفه داریم که دوران قبل از انقلاب را برای جوانان بازگو کنیم تا بدانند که شاه چطور به آمریکا، انگلیس و شوروی باج می داد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: ما باید با چنگ و دندان حرکت های انقلابی را حفظ کنیم و اجازه ندهیم این حرکت ها کند شوند.
وی با تاکید بر اینکه امروز ایران یک قدرت به تمام معنی است، عنوان کرد: اگر امریکا و اسراییل یک لحظه فکر می کردند می توانند در مقابل ایران از قدرت نظامی استفاده کنند، درنگ نمی کردند.

مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی در حوزه فکر و اندیشه است
رییس کل دادگستری استان کرمانشاه نیز در این نشست، مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی را تحول در حوزه فکر و اندیشه دانست و گفت: انقلاب اسلامی ایران بسیاری از روندهای مرسوم را تغییر داد.
پرویز توسلی زاده با تقدیر از تلاش‌ها و فعالیت های استاندار کرمانشاه گفت: در حوزه امور اجرایی در استان کرمانشاه شاهد هماهنگی و همراهی خوبی بین مسوولان هستیم.
وی به خدمات ارایه شده در سیستم قضایی کرمانشاه اشاره کرد و اظهارداشت: در سال‌های اخیر تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا پرونده‌هایی که در طول سال‌های گذشته انباشته شده بود، ساماندهی و تعیین تکلیف شود.
رییس کل دادگستری کرمانشاه، همچنین ‌به برنامه های این دستگاه در دهه مبارک فجر اشاره کرد و افزود: در این ایام ضمن برپایی میز خدمت برای کمک به مردم تلاش خود را برای آزادی تعدادی از زندانیان به کار خواهیم گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها