رژیم صهیونیستی از کرونا برای سرکوب اسرای فلسطینی بهره می‌برد

تهران - ایرنا - وزیر بهداشت فلسطین گفت : مقامات رژیم صهیونیستی بر خلاف تمامی قوانین و مقررات بین المللی همچنان به آزار و اذیت اسرا و عدم رسیدگی به وضعیت آنان ادامه می‌دهند و عمدا از کرونا برای سرکوب آنان بهره می برند.

به گزارش روز پنجشنبه تارنمای خبری لبنانی العهد ، خانم می الکیله در کنفرانس مطبوعاتی ضمن اعلام این مطلب افزود: از زمان شیوع همه گیری کووید ۱۹ در میان صفوف اسرا یعنی از ماه آوریل گذشته شمار مبتلایان از مرز ۳۰۰ نفر فراتر رفت و بالاترین آمار مربوط به افراد مبتلا در بازداشتگاه   " جلبوع " و به دنبال آن دو زندان " النقب " و " ریمون " به ثبت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد : رژیم صهیونیستی به طور عمد از ویروس کرونا به عنوان ابزاری برای سرکوب اسرا استفاده می کند بدون آنکه به خطر ناشی از انتشار این بیماری اهتمام بورزد زیرا محیط زندان ها با توجه به عدم رعایت نکات بهداشتی و عدم اتخاذ اقدامات بازدارنده جهت پیشگیری از انتشار ویروس کرونا محیط بسیار مساعدی برای گسترش این بیماری به شمار می رود.

وی اظهار داشت: وزارت بهداشت نسبت به حال عمومی اسرای فلسطینی  أیمن سدر ، خالد غیظان ، باسل عجاج و عبدالمعز الجعبه که به دنبال ابتلا به ویروس کرونا راهی بیمارستان شده اند، نگران است.

الکیله از سازمان بهداشت جهانی و کمیته بین المللی صلیب سرخ خواست تا زمینه ملاقات با آنان به منظور کسب اطمینان از حال عمومی شان را فراهم آورند.

وی بر اهمیت تشکیل یک کمیته بین المللی جهت پیگیری وضعیت  اسرا در داخل زندان ها و نظارت بر نحوه ارائه رهنمودهای مربوط به پیشگیری از ابتلا به کرونا تاکید کرد.

بر پایه این گزارش ، وزارت بهداشت فلسطین تا کنون بارها از کمیته بین المللی صلیب سرخ و سازمان بهداشت جهانی خواسته تا برای نجات جان اسرا به ویژه اسرای بیمار اقداماتی اتخاذ نمایند به ویژه با توجه به اینکه تعداد زیادی از اسرا به طور فشرده در درون سلول های زندان ها بسر می برند و زندان ها به کانون هایی برای انتشار ویروس کرونا تبدیل شده اند.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار جهان