طرح تفضیلی شهر یاسوج بازنگری می شود

یاسوج- ایرنا- مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بازنگری طرح تفصیلی شهر یاسوج در نشست بعدی شورای عالی شهرسازی کشور مطرح و به رای گذاشته می‌شود.

پژمان نیک اقبالی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: طرح تفصیلی جامع شهر یاسوج با رای گیری الکترونیکی  با ۷۲ درصد آرا به تصویب رسید و طرح تفصیلی شهر دهدشت نیز برای بررسی و کار بیشتر به کارگروه امور زیربنایی استان ارجاع شده است.

وی چسبیدگی روستاها به شهر، حاشیه نشینی، ساخت و سازهای بی ضابطه و کاربری‌های غیر مجاز در یاسوج را نشانه بی توجهی به ضوابط و اصول شهرسازی عنوان کرد. و افزود: اثرات عبور از ضوابط طرح تفصیلی در سیما و منظر این شهر توریستی نمایان است.


مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد ایجاد سکونتگاه‌های غیر رسمی و حاشیه نشینی را از چالش‌های مدیریت شهر یاسوج دانست و بیان کرد: بازسازی بافت‌های فرسوده در شهرهای دوگنبدان و یاسوج از جمله اقدامات انجام شده در قالب اجرای طرح ملی باز آفرینی شهری است.

نیک اقبالی عنوان کرد: طرح تفصیلی و جامع شهری یاسوج و دهدشت برای افق ۱۰ ساله تا سال ۱۴۱۰ پیش بینی شده است.

وی ابراز داشت : شهرهایی که دارای طرح تفصیلی، جامع، هویت و معماری شهری باشند، تخلفات کمتری در آنها رخ می دهد چون اهداف توسعه ای و رشد آنها و همچنین ضوابط و ساختار کلی شهری در آنها پیش بینی و مشخص شده است.

 نیک اقبالی گفت: باید ظرفیت های گردشگری و مواهب طبیعی شهر یاسوج در طرح جامع  و بافت شهری آن به خوبی پیش بینی و مد نظر قرار گرفته شود.

 مدیرکل راه شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: با توجه به اینکه پیش بینی می شود جمعیت شهری یاسوج تا سال ۱۴۱۰ به بیش از ۳۳۸ هزار نفر  برسد اظهار داشت: در این طرح مناطقی شامل سروک، نجف آباد، اکبرآباد، تل خسرو، شهرک ولایت، سرآبتاوه، مادوان، بلهزار و مهریان به شهر یاسوج الحاق می‌ شوند.

 بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ جمعیت یاسوج با احتساب برخی روستای های حومه بیش از ۲۵۰ هزار نفر بوده است.

در سال های اخیر افزایش بی رویه مهاجرت به شهر یاسوج مشکلاتی از جمله افزایش قیمت زمین ایجاد سکونت گاهای غیر رسمی و و کاهش خدمات عمومی  و آموزشی مشکلاتی را برای مردم این شهر به وجود آورده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها