عرضه کالای استاندارد در ۲ هزار فروشگاه بزرگ خراسان رضوی رصد شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: در اجرای طرح طاها و نظارت بر مراکز عرضه کالا طی ۱۰ ماه امسال ۲ هزار و ۲۶ فروشگاه بزرگ (هایپرمارکت) و فروشگاه عمده فروشی کالا در این استان مورد بازرسی کارشناسان این اداره کل قرار گرفت.

علیرضا جمیع روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در اجرای این طرح سه تیم بازرسی برای نظارت بر عرضه کالا و خدمات در این استان فعال هستند و تاکنون بیش از ۱۰ هزار مورد بازدید از تمامی اضناف  و مراکز عرضه کالا انجام شده است که ۷۴ مورد مربوط به هایپرمارکتها و هزار و ۹۵۲ فقره نیز مربوط به مراکز عمده فروشی بوده است.

وی ادامه داد: عرضه کالای تاریخ گذشته، عرضه کالای مشمول علامت استاندارد که فاقد این نشان بوده است و فروش کالا با نشان استاندارد جعلی از جمله تخلفات مشاهده شده در این تعداد بازرسی بوده است که در این میان عرضه کالای مشمول استاندارد بدون تاییدیه و نشان استاندارد بیشترین میزان تخلفات را شامل شده است.

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی بدون اشاره به تعداد اخطارهای صادر شده برای هایپرمارکت‌ها گفت: پس از بروز شرایط خاص ناشی از شیوع کرونا، اقبال مردم به خرید از هایپرمارکت‌ها و فروشگاه های بزرگ بیشتر شده و در این بین فروش ویژه و دارای تخفیف فروشگاهها بر حضور مردم در این مراکز افزوده است.

وی افزود: مردم می توانند موارد نقض موازین استاندارد در استان بویژه در مراکز عرضه کالا و خدمات را طی تماس با تلفن ۱۵۱۷ به کارشناسان این اداره کل اطلاع دهند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها