۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۲
کد خبرنگار: 2421
کد خبر: 84202400
۰ نفر

برچسب‌ها

ظریف با نخست وزیر گرجستان دیدار و گفت‌و گو کرد

تهران- ایر نا- وزیر امور خارجه کشورمان با نخست وزیر گرجستان دیدار و درباره مسائل مختلف منطقه‌ای گفت‌و گو و تبادل نظر کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، محمد جواد ظریف در سفر امروز خود به جمهوری گرجستان نخست با حضور در میدان قهرمانان شهر تفلیس، تاج گل به یادمان قهرمانان ملی گرجستان اهدا کرد. او سپس با رییس جمهور این کشور دیدار کرد و باهم درباره روابط دو کشور ومسائل منطقه‌ای گفت‌و گو کردند.

ظریف پس از گفت‌و گوی تلفنی با همتای گرجستانی خود با گیورگی گاخاریا نخست وزیر جمهوری گرجستان دیدار کرد.

وزیر امور خارجه درخصوص رایزنی های خود با مقامات گرجستان گفت که ایران و گرجستان ارتباط دیرینه‌ای باهم دارند و زمینه همکاری در حوزه ترانزیت با گرجستان بسیار خوب است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با گیورگی گاخاریا نخست وزیر جمهوری گرجستان موضوعات روابط دو جانبه و همچنین آخرین تحولات در منطقه به دنبال درگیری‌های در قره باغ را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

ظریف با اشاره به همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین دوکشور و علاقمندی طرف های تجاری در دوکشور برای استمرار و گسترش همکاری‌ها و همچنین تولید محصولات مشترک در دو کشور، به پاره ای از مشکلات در این حوزه و همچنین برخی محدودیت ها در حوزه های بانکی، ترانزیت،  حمل و نقل اشاره و خواستار پیگیری موضوع از سوی نخست وزیر گرجستان برای حل این مشکلات شد.

وزیر امور خارجه کشورمان با قدردانی از دولت گرجستان در آزاد سازی تعدادی از زندانیان ایرانی در ماه های گذشته به منظور گذراندن دوران محکومیت در کشورمان، خواستار رسیدگی به پرونده تعداد دیگری که کماکان در حبس به سر می برند شد.

ظریف در بخشی از اظهارات خود آخرین وضعیت منطقه در دوره پس از درگیری‌ها در قره باغ را مورد اشاره قرار داد و ارزیابی کشورمان از این شرایط را با هدف برقراری ثبات و آرامش در منطقه تبیین کرد.

گیورگی گاخاریا نخست وزیر جمهوری گرجستان نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت روابط دو کشور و بویژه ظرفیت های موجود در حوزه های تجاری و اقتصادی و همچنین متاثر شدن آن از کرونا، به پاره ای از دلایل مشکلات موجود اشاره و در خصوص بررسی در زمینه محدودیت های ایجاد شده اعلام آمادگی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار سیاست