استاندار: بی‌تفاوتی‌ موجب بازگشت محدودیت‌های کرونا در کردستان می‌شود

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان با اشاره به اینکه بی‌تفاوتی موجب بازگشت محدودیت‌های کرونا در این استان می‌شود گفت: اگر پیش بینی شود که موج دیگری از کرونا در آستانه بروز است، محدودیت‌ها دوباره اعمال خواهد شد.

بهمن مرادنیا روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت کلی استان از لحاظ ابتلا به کرونا آبی است ولی نگرانی درباره شیوع بیماری کاملا از بین نرفته است.

وی با بیان اینکه نگرانی کنونی این است که بی تفاوتی به رفتارهای بهداشتی افزایش یابد، افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام کرده است که در صورت ادامه روند کنونی، موج دیگری از کرونا در اسفند استان را در بر می‌گیرد.

استاندار کردستان با تاکید بر اینکه اسفند ماه نشاط، شادی و استقبال از جشن نوروز است، اضافه کرد: اگر می خواهیم تا اقتصاد و کسب و کارها دچار محدودیت نشود، باید نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مصمم تر باشیم و تجمع و دورهمی ها را به حداقل برسانیم.

مرادنیا با بیان اینکه نسبت به حفظ جان مردم حساسیت ویژه‌ای داریم تاکید کرد: اگرعموم مردم خود را موظف به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بدانند، ضمن اینکه شاهد مرگ و میر عزیزانمان نخواهیم بود، فعالیت و کسب و کار عادی روزمره هم ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده  در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.

در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ظهر پنج‌شنبه ۹ بهمن ۴۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان کردستان شناسایی شده و تعداد جانباختگان کرونا از اسفندماه پارسال تاکنون یک هزار و ۵۶ نفر است.

در حال حاضر ۱۲۳بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۷۸ نفر در سنندج، ۱۳ نفر در سقز، ۹  نفر در مریوان، هفت نفر در قروه، چهار نفر در کامیاران، ۶ نفر در بانه، سه نفر در بیجار ، سه  نفر در دیواندره، تحت درمان قرار دارند.

 ۳۵ نفر از بیماران کرونایی بدلیل وخامت حال در بخش مراقبت های ویژه (ICU) بیمارستان‌های این استان بستری هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها