کلزای کشاورزان در کهگیلویه و بویراحمدبالاتر از نرخ مصوب خریداری می شود

یاسوج- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت : امسال محصول کلزای کشاورزان در این استان با بهای پنج درصد بیشتر از نرخ مصوب دولت خریداری می‌شود.

شهرام عسکری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:با تفاهم نامه ای که با کارخانه روغن کشی گچساران ایجاد شده تسهیلات ویژه‌ای از جمله خرید تضمینی محصول و حمل رایگان آن به این کارخانه برای کمک و ترغیب کشاورزان در نظر گرفته شده است.

وی افزود:امسال یکهزار و ۵۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد به ویژه در مناطق گرمسیری این استان به کشت کلزا اختصاص داده شد که این مقدار سطح زیر کشت کلزا در استان نسبت به پارسال ۲۰ درصد افزایش داشته است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد  بیان کرد: قیمت تضمینی دانه روغنی کلزا با توجه آزاد شدن قیمت نهاده‌های کشاورزی همچون کود ، بذر و سم  نسبت به سال زراعی گذشته ۲ برابر شده است.

عسکری عنوان کرد: تعداد بهره برداران محصول کشاورزی کلزا در کهگیلویه و بویراحمد حدود یک هزار نفر هستند که پارسال حدود ۲ هزار تُن محصول برداشت کردند.

وی ابراز داشت: سطح زیر کشت گندم و جو امسال در مزارع کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۱۳۰ هزار هکتار است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با هدف افزایش راندمان تولید گندم امسال ۱۰۰ درصد بذر مورد نیاز از بذور اصلاح شده استان برای کاشت در اختیار کشاورزان قرار داده شد.


عسکری افزود: در سال زراعی جاری کود مورد نیاز کشاورزان تامین  و بدون واسطه در اختیار آنان قرار داده شد.


وی با بیان اینکه پارسال  افزون بر ۶۵ هزار تن گندم مازاد بر مصرف و بذری از کشاورزان استان خریداری شد افزود: کشاورزانی که محصولات خود را در سال گذشته بیمه کردند از خدمات جبران خسارت بیمه  بهرمند می شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها