همزمان با تصمیم تسلیحاتی بایدن،امارات از رزمایش مشترک با آمریکا خبرداد

تهران – ایرنا – همزمان با اعلام تصمیم دولت جوبایدن رئیس جمهوری آمریکا برای بازنگری و توقف فروش سلاح به امارات و عربستان سعودی ، وزارت دفاع امارات با انتشار یک فیلم ویدئویی اعلام کرد که نیروهای اماراتی و نیروی دریایی آمریکا رزمایش مشترک با هدف تقویت همکاری نظامی و تبادل تجربیات برگزار کردند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا ، شبکه خبری آمریکایی سی ان ان به نقل از وزارت دفاع امارات آورده است که این تمرین نظامی مشترک امریکا و امارات در چارچوب رزمایش های برنامه ریزی شده دو کشور و با حضور نیروهای دریایی و گارد امارات و تفنگداران دریایی آمریکا برگزار شد.

« آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا در اولین مصاحبه مطبوعاتی خود تاکید کرد که این وزارتخانه درحال بازنگری معاملات فروش سلاح است.

این اظهارنظر بلینکن بعداز آن صورت گرفت که شبکه سی ان ان گزارش داد دولت جدید آمریکا فروش سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی را متوقف کرده و در حال بررسی گسترده تر توافق نامه های میلیارد دلاری است که توسط دولت دونالد ترامپ منعقد شده اند.

بلینکن گفت: به طور کلی ، وقتی صحبت از فروش تسلیحات می شود معمولاً در ابتدای شروع کار هر دولت معاملات سلاح بازنگری می شوند تا مطمئن شویم که اهداف راهبردی ما را تقویت می کند و سیاست خارجی ما را به پیش می برد و این کاری است که الان می خواهیم انجام دهیم.

« یوسف العتیبه» سفیر امارات در واشنگتن تاکید کرد که امارات انتظار داشت تا دولت جدید آمریکا سیاست های دولت ترامپ را بازنگری کند، به ویژه اینکه فروش جنگنده های F-35 به امارات و عربستان معامله ای فراتر از فروش تجهیزات نظامی به یک شریک است.

العتیبه در واکنش به تصمیم دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا درباره بازنگری معاملات فروش سلاح به امارات و عربستان سعودی با انتشار بیانیه ای تصریح کرد که این تصمیم دولت بایدن قابل پیش بینی بود.

وزارت دفاع امارات در فضای مجازی هم تعدادی تصویر از این رزمایش منتشر کرده و آورده است: رزمایش مشترک نظامی میان امارات و آمریکا به منظور بالا بردن توانایی های رزمی و آمادگی برای انجام عملیات پشتیبانی ، امنیت بخشی به اهداف حیاتی ، هماهنگی عملیات پشتیبانی هوایی و آموزش عملیات تخلیه هوایی از مناطق مسکونی توسط بالگردها انجام می شود.

فرماندهی مرکزی آمریکا هم این فیلم را در صفحه رسمی خود در توییتر منتشر کرد.

در اقدامی دیگر، فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا بیانیه ای در باره گشت های هوایی انجام شده توسط بمب افکن های B52 و سایر جنگنده های هوایی این کشور در منطقه خاورمیانه منتشر کرده و مدعی شده است که این اقدامات نشان دهنده قدرت هوایی و توانایی ارتش آمریکا در استقرار نیروی هوایی خود در سراسر جهان برای جلوگیری از حملات احتمالی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار جهان