۱۱ طرح آموزشی در استان مرکزی آماده بهره برداری است

اراک - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: ۱۱ طرح آموزشی همزمان با دهه مبارک فجر در این استان آماده بهره برداری است.

«حسین محمدی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۳۱۱ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی برای بهره برداری از این طرح‌ها هزینه شده ‌است.

وی ادامه داد: تخریب و بازسازی مدرسه ۱۲ کلاسه خالد اسلامبولی (خیریه قزلباش)، تکمیل سالن ورزشی خیریه حسن پور، مدرسه سه کلاسه روستای ویسمه و مدرسه ۶ کلاسه خیریه روستای عقیل آباد شهرستان اراک از جمله طرح‌هایی است که همزمان با دهه فجر در استان مرکزی به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی خاطرنشان کرد: توسعه مدرسه چهار کلاسه روستای ساروق اراک، بهره برداری از مدرسه ۶ کلاسه پروانه آقارضایی تفرش، تکمیل مدرسه  ۱۲ کلاسه دامن افشان ۲ دلیجان و تخریب و بازسازی هنرستان ۲۴ کلاسه طالقانی شازند نیز همزمان با دهه مبارک فجر امسال در این استان به بهره برداری می رسد.

محمدی گفت: توسعه مدرسه جابر بن حیان نهرمیان شازند، تخریب و بازسازی دبیرستان حیات طیبه شهرک مهاجران شازند و توسعه مدرسه چهار کلاسه خلیج فارس محلات نیز از دیگر طرح‌هایی است که همزمان با دهه فجر در استان مرکزی به بهره برداری می رسند.

وی با یادآوری وجود حدود ۲ هزار و ۱۰۴ واحد آموزشی در استان مرکزی افزود: میانیگن سرانه آموزشی در این استان حدود ۶ متر بوده و بر اساس سند تحول این سرانه باید به هشت و ۳۹ صدم متر افزایش یابد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی از افزایش ۱۰۰ درصدی تحویل کلاس‌های درس استان در سال جاری خبرداد و گفت: ۱۴۰ کلاس درس سال گذشته به آموزش و پرورش استان تحویل شد که تعداد این کلاس‌ها در سال جاری به ۲۸۵ عدد افزایش یافته‌است.

۲۰۸ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۰۷ فضای آموزشی با هشت هزار و ۲۷۸ کلاس درس به تحصیل اشتغال دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها