رشته تیراندازی در ایران رتبه نخست را در کسب سهمیه المپیک دارد

مشهد- ایرنا- رییس فدراسیون تیراندازی گفت: این رشته در ایران رتبه نخست را در کسب سهمیه المپیک دارد و اکنون ۶ ورزشکار ایرانی برای کسب مدال المپیک تلاش می کنند.

به گزارش روز پنجشنبه اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، علی دادگر در مجمع انتخاب رییس هیات تیراندازی خراسان رضوی افزود: رشته تیراندازی یک رشته المپیکی و مورد تایید سران نظام است و هیچ محدودیتی برای فعالیت در آن نیست، همچنین نخستین سهمیه المپیک ایران را یک بانوی تیرانداز کسب کرده است.

وی جوانترین ورزشکاران کشور در المپیک را مربوط به رشته تیراندازی عنوان کرد و ادامه داد: ورزشکاران تیرانداز در خراسان رضوی به ویژه در بخش مردان باید افزایش پیدا کند چرا که جوانان مستعد بسیار در این استان برای کسب سهمیه المپیک وجود دارند.

رییس فدراسیون تیراندازی گفت: هم‌اکنون خراسان رضوی در جایگاه دهم کشور در رشته تیراندازی قرار دارد که باید در بین پنج استان برتر قرار بگیرد و رییس هیات باید با اداره کل ورزش و جوانان همکاری مطلق داشته باشد و این اداره کل نیز اختیارات تام از سوی این فدراسیون دارد.

وی افزود: هیچ حاشیه امنی برای رییس هیات وجود ندارد و اگر فعالیت‌هایی که قول داده عملی نشود برکنار خواهد شد.

دادگر ادامه داد: کار کردن با این شرایط اقتصادی در کشور بسیار دشوار است چرا که برای تامین اعتبار یک استان هم مشکل داریم لذا رییس هیات تیراندازی باید به دنبال درآمد پایدار باشد.

مجمع انتخاب رییس هیات تیراندازی خراسان رضوی امروز با حضور۱۷ عضو برگزار شد و سیدرضا حسینی، جوادذاکری، سعید رویتی، کوروش فرودی، مهران موحد نوری، مسعود نظام‌خیرآبادی و غلامحسین نقدیان نامزد انتخاب رییس این هیات شدند که حسینی، ذاکری و رویتی پیش از رأی‌گیری انصراف دادند.
پس از رای‌گیری از اعضای مجمع انتخابی، غلامحسین نقدیان با کسب ۱۱ رای از مجموع ۱۷ رای ماخوذه برای چهار سال به عنوان رییس هیات تیراندازی خراسان رضوی انتخاب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها