توسعه گلخانه‌ها راه نجات بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری است

شهرکرد- ایرنا- عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم بروجن با اشاره به خشکسالی های اخیر گفت: توسعه گلخانه‌ها تنها راه نجات بخش کشاورزی در چهارمحال و بختیاری است.

حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری روز پنجشنبه در شورای اداری شهرستان بروجن تاکید کرد: باید در یک برنامه چهار ساله بتوان سطح گلخانه‌های این شهرستان را تا ۳۰۰ هکتار افزایش داد.

وی توسعه بخش کشاورزی را از مهم‌ترین راهکارهای افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی دانست و افزود: با توجه به خشکسالی‌ها و کمبود منابع آب، باید با افزایش سطح زیرکشت گلخانه‌ها نسبت به رفع مشکلات شهرستان بروجن و دستیابی به توسعه پایدار در این شهرستان اقدام کرد.

جعفری تصریح کرد: تکمیل و بهره‌برداری از طرح انتقال آب آشامیدنی بن به بروجن با دربرگیری نیمی از جمعیت چهارمحال و بختیاری به‌عنوان منبع تامین آب پایدار آشامیدنی از دیگر اولویت‌های مسوولان برای شهرستان بروجن است.

وی توسعه صنعت را از راه‌های رسیدن به توسعه همه‌جانبه و پایدار شهرستان بروجن دانست و یادآور شد: تکمیل چرخه فولاد با ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی در سال آینده می‌تواند تحقق به این مهم را تسریع کند.

رییس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در همین راستا ضمن حفظ وضعیت موجود، نباید اجازه دهیم صنایع فعال استان و شهرستان بروجن تعطیل شود.

وی گفت: مسوولان چهارمحال و بختیاری برای مشخص شدن وضعیت طرح پتروشیمی بروجن و تعیین تکلیف این پروژه از طریق مسوولان ملی در حال پیگیری هستند.

جعفری تاکید کرد: مسوولان دستگاه‌های اجرایی در سطح استانی و شهرستانی باید برای عبور از شرایط سخت کنونی همت و تلاش مضاعف داشته باشند.

وی ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی مختلف را ضروری برشمرد و افزود: تمامی مسوولان دستگاه‌های اجرایی موظفند تا آخرین روز خدمت، کار خود را به‌موقع انجام دهند.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تمامی مسوولان دستگاه‌های اجرایی باید برنامه سال ۱۴۰۰ خود را اعلام و ارائه کنند.

فرماندار: مدیران شهرستان بروجن موظف به اقامت در شهر محل خدمت هستند

فرماندار بروجن گفت: تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان بروجن موظفند در شهر محل خدمت خود ساکن باشند.

مسعود ملکی روز پنجشنبه در شورای اداری شهرستان بروجن تاکید کرد: هیچ‌کدام از مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان حق ندارند و مجاز نیستند از خودرو دولتی برای رفت و آمدهای شخصی خود استفاده کنند.

وی افزود: متاسفانه براساس برخی گزارش‌های رسیده، مشخص شده بعضی مدیران دستگاه‌های اجرایی در شهرستان بروجن برای رفت و آمد به محل سکونت خود در خارج از این شهرستان، از وسیله نقلیه دولتی همراه با راننده استفاده می‌کنند.

ملکی به اشاره به فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی،تصریح کرد: برنامه‌های مرتبط با دهه فجر انقلاب اسلامی با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی دستگاه‌های اجرایی، شهرداری‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن‌ها) و گروه‌های مختلف مردمی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به در پیش بودن روزشمار انتخابات رییس‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و  روستا در سال ۱۴۰۰ یادآور شد: تمامی دستگاه‌های اجرایی برای رعایت قوانین انتخاباتی، بی‌طرفی و کمک به تامین نیروی انسانی و تجهیرات مورد نیاز و همچنین فراهم کردن زمینه مشارکت گسترده مردم باید همکاری کنند.

رییس شورای اداری شهرستان بروجن اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی این شهرستان صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی مانند آب، برق و گاز را در دستور کار قرار دهند.

وی گفت: در این راستا تمامی شرکت‌های خدمات‌رسان بروجن نسبت به پایش روزانه مصرف میزان انرژی در دستگاه‌های اجرایی شهرستان اقدام کنند.

ملکی تاکید کرد: تکریم ارباب‌رجوع، پاسخ‌گویی به تمامی مکاتبه‌ها و نامه‌های اداری و همچنین راه‌اندازی و فعال بودن میز خدمت الکترونیکی و حضوری در دستگاه‌های اجرایی شهرستان بروجن ضروری است.

وی افزود: شهرداری‌ها و شرکت‌های خدمات‌رسانی در شهرستان بروجن برای ارتقای وضعیت خدمات‌رسانی به مردم و شهروندان بیشتر تلاش کنند.

فرماندار بروجن تصریح کرد: دهیاران موظفند ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاها را با جدیت پیگیری و از بروز هرگونه تخلف جلوگیری کنند.

وی یادآور شد: جهاد کشاورزی از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی جلوگیری و با متخلفان احتمالی برخورد کند.

ملکی اظهار داشت: مسوولان دستگاه‌های اجرایی باید از آخرین وضعیت و روند اجرایی طرح‌های عمرانی زیرمجموعه خود در شهرستان بروجن آگاه باشند.

وی گفت: تمامی مسوولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان بروجن موظفند سهم اعتبارات خود از منابع ملی و استانی را به‌موقع پیگیری و جذب کنند.

به گزارش ایرنا، بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها