پسر صیاد به بازار نشر رسید

کرمانشاه- ایرنا- کتاب «پسر صیاد» به قلم «رضا موزونی» نویسنده و پژوهشگر کرمانشاهی توسط انتشارات «مدرسه» به زیور چاپ‌ آراسته شد.

به گزارش ایرنا، موزونی با قلمی روان و پرداختی مناسب برای اولین بار داستان پسر صیاد را برای کودکان و نوجوانان بازآفرینی کرده و خانم میترا عبداللهی تصویرگری کتاب را به عهده داشته است.
این کتاب در شمارگان ۵۰۰ جلد، با جلد سخت در ۴۰ صفحه و با تصویرگری میترا عبداللهی به همت انتشارات مدرسه چاپ‌ و منتشر شده است.
از موزونی تاکنون کتاب های متعددی برای کودکان و نوجوانان چاپ شده است که از این میان می توان به کتاب های «یخی که عاشق خورشید شد»، «مورچه وگلوله کاموا» و «شاید این کتاب منفجر شود» اشاره کرد.
موزونی روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: پسر صیاد از افسانه های اسطوره ای مناطق کردنشین ایران است، که براساس باور مردم در جغرافیای کرمانشاهان در یکی از روزهای سرد و سخت زمستانی به کوه می رود و با شکست زمستان، بهار را از خواب بیدار می کند و خود در این راه آرش وار و به شیوه ای رازناک جان می سپارد.
وی اضافه کرد: هر ساله و در روزهای هفدهم و هیجدهم بهار کردی مردم کرمانشاه بر این باورند که کُر سِیای (پسر صیاد) به کوه می رود و به توصیه پدر پیر و با تجربه اش برای آنکه در سرما یخ نزند، سنگی را بر دوش گرفته و بدنش گرم می شود و بعد آن را بر زمین می کوبد و با ضربه سنگ بهار از خواب بیدار می شود.
وی اظهارداشت: مردم باور دارند در این روزها، بخاری که از زمین بلند می شود، نفس های زمین است.
این نویسنده کرمانشاهی افزود: سال‌های سال در این اندیشه بودم تا این افسانه اسطوره ای را بصورت کتابی برای آیندگان ماندگار کنم و امروز از این اتفاق فرهنگی بسیار خرسندم.  

سرخط اخبار استان‌ها