الحشد الشعبی عراق مقر فرماندهی داعش در استان الانبار را منهدم کرد

بغداد – ایرنا- نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق مقر فرماندهی گروه تروریستی داعش در صحرای استان الانبار در غرب این کشور را منهدم کردند.

به گزارش ایرنا، «قاسم مصلح» فرمانده عملیات سازمان الحشد الشعبی در استان الانبار امروز در بیانیه ای درباره نتایج جدیدترین عملیات در این استان گفت: مقر جدید فرماندهی داعش در صحرای الانبار به همراه هفت مخفیگاه جدید این گروه تروریستی منهدم شد.

وی افزود: نیروهای امنیتی پیش از انهدام این مخفیگاهها، در آنها مقادیری آذوقه تر و خشک، شماری بمب، دارو و تعدادی سند پیدا کردند و این امر نشان می دهد که هسته های تروریستی داعش برای طرح ریزی و اجرای عملیات تروریستی به عمق صحرای الانبار بازگشته بودند اما نقشه جنایتکارانه آنها خنثی شد.

وی همچنین از مصادره یک دستگاه خودرو و دستگیری دو فرد و مصادره تلفن های همراه عناصر تروریست و نیز یک رایانه و مقادیر سلاح در این عملیات خبر داد.

این فرمانده خاطرنشان کرد: نیروها همچنین در مخفیگاههای داعش یونیفورم های الحشد الشعبی را کشف کردند که این نشان می دهد آنها می خواستند در پوشش نیروهای الحشد عملیات انجام دهند.

وی همچنین از پرواز بالگردهای آمریکایی در نزدیک مخفیگاههای عناصر تروریست داعش ابراز تعجب کرد و گفت که این امر نشان می دهد که همکاری بین آنها وجود دارد.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی «داعش» را اعلام کرد   اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریستی تلاش می‌کنند.

اخیرا نگرانی‌ها در زمینه بازسازی ساختار داعش از سوی آمریکا با کمک هم پیمانان منطقه‌ای این کشور در سایه تحرکات مشکوک آمریکایی در مرز سوریه و عراق، افزایش یافته و از همین رو، درخواست‌ها در عراق برای پایان بخشیدن به حضور نظامی آمریکا در این کشور بیشتر شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار جهان