سامانه بارشی از روز جمعه وارد چهارمحال و بختیاری می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: یک سامانه بارشی از روز جمعه ۱۰ بهمن وارد استان می‌شود و در بسیاری از مناطق بارش برف و باران به همراه خواهد داشت.

مهران چراغپور روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه بارشی با ورود به شهرستان کوهرنگ از صبح روز جمعه فعالیت خود را در استان آغاز می‌کند و سپس تا صبح روز شنبه سایر نقاط استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی بیشترین بارش این سامانه را برای شهرستان کوهرنگ با بارش ۲۵ میلیمتر پیش‌بینی کرد و گفت: این سامانه از شدت بالایی برخوردار نیست و در شهرکرد حدود پنج میلیمتر، فارسان ۱۰ میلیمتر، لردگان هشت میلیمتر و اردل۱۲ میلیمتر بارش به همراه خواهد داشت.

چراغپور تصریح کرد: با این وجود امکان کولاک برف، اختلال در ترددها، لغزندگی معابر، رخداد پدیده مه‌گرفتگی و وقوع بهمن در ارتفاعات وجود دارد از همین رو توصیه می‌شود رعایت نکات ایمنی و احتیاط در ترددهای جاده‌ای به جد مورد توجه رانندگان قرار گیرد.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری همچنین از افزایش دمای استان تا روز یکشنبه خبر داد و گفت: طی این مدت دما بین سه تا چهار درجه افزایش می‌یابد اما پس از آن از روز یکشنبه دما کاهش محسوسی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: صبح ۹بهمن‌ماه شهرکرد با ۱۲ درجه سانتی‌گراد سردترین و لردگان با ۱۰ درجه بالای صفر گرمترین نقطه استان گزارش شد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه ۲ رود زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها