۲۶ باب نمایشگاه خودرو در مهاباد پلمب شد

مهاباد- ایرنا- رییس اتاق اصناف مهاباد گفت: ۲۶ نمایشگاه خودرو با هدف انتقال مشاغل آلاینده به شهرک صنفی کاوه در این شهرستان پلمب شد.

هاشم لاجانی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد نمایشگاه خودرو در خیابان‌های پر ترافیک شهر از جمله خیابان‌های "محمد قاضی"، "سرداران" و "دانشگاه پیام نور"  فعالیت داشتند، که نسبت به پلمب آنها اقدام شد.

وی ادامه داد: تمامی واحدهای صنفی آلاینده مهاباد که در شهرک صنفی کاوه دارای زمین و مغازه هستند، باید نسبت به تکمیل و جابه‌جایی واحد صنفی خود به این شهرک اقدام کنند.

رییس اتاق اصناف مهاباد اظهار داشت: هم اکنون ۱۹ واحد از نمایشگاه خودرو این شهرستان در شهر صنفی کاوه مستقر شده‌اند و مابقی نمایشگاه‌های خودرو نیز باید در اسرع وقت نسبت به جابه جایی و انتقال اقدام کنند.

لاجانی اضافه کرد: افرادی که علی‌رغم داشتن قرارداد در شهرک صنفی کاوه در مدت مقرر اقدام به انتقال نکنند، قرارداد آنان لغو خواهد شد. 

وی گفت: در سال‌های اخیر امکانات عمرانی و خدمات رفاهی شهرک صنعتی کاوه افزایش یافته و آسفالت معابر و جاده منتهی به آنها نیز انجام شده است.

وی بیان کرد: مشاغل مزاحم دارای پیامدهایی چون ناامنی، اختلال در رفت‌وآمد، بدمنظره ‌کردن چهره شهر، ایجاد آلودگی‌های صوتی و بصری و اشغال مساحت زیادی از معابر و ایجاد مزاحمت برای رفت و آمد شهروندان است.

۲۸ شغل در فهرست مشاغل آلاینده قرار دارد که مکانیکی، نجاری، صافکاری، درب و پنجره سازی، سنگبری، تراشکاری و نقاشی از جمله آنهاست.

مهاباد دارای ۶ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی پروانه‌دار است.

با همکاری شهرداری و اداره صنعت، معدن و تجارت، شهرک صنفی با عنوان کاوه در ورودی جاده میاندوآب برای مشاغل آلاینده مهاباد ایجاد شده است که برخی از صنوف برای رفتن به این مکان هنوز مقاومت نشان می‌دهند.

استقرار مشاغل مزاحم به ویژه صنعتکاران در شهر مهاباد نه تنها شهروندان را از جنبه‌های مختلف آزار می‌دهد بلکه بر اقتصاد و کسب و کار اصناف دیگر نیز تاثیر گذاشته است.

طبق آیین نامه ساماندهی مشاغل و اصناف مزاحم شهری، شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی مرتبط موظف هستند با استفاده از ابزارهای تشویقی از قبیل تعیین محل جدید استقرار، تامین زیرساخت‌های لازم و فراهم کردن تسهیلات بانکی برای تسهیل در انتقال مشاغل و صنوف مزاحم شهری برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها