مددجویان ساکن در شهرهای خلخال تسهیلات بلاعوض مسکن می‌گیرند

اردبیل _ ایرنا _ مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) خلخال گفت: مددجویان ساکن در شهرها همانند مددجویان ساکن روستاهای این شهرستان از کمک بلاعوض مالی و تسهیلات کم‌بهره بانکی بنیاد مسکن بهره‌مند می‌شوند.

مقیم صبحی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش‌تر برخورداری از این گونه تسهیلات بانکی و کمک بلاعوض مالی بنیاد مسکن شامل اهالی شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر کلور و هشجین مراکز بخش‌های شاهرود و خورش‌رستم بود.

او اظهارکرد: اخیرا نام خلخال به جمع شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر برای برخورداری مددجویان ساکن این شهر برای برخورداری از تسهیلات احداث مسکن مددجویی اضافه شده است.

وی گفت: برای احداث مسکن مددجویی علاوه بر ارائه ۳۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض مالی و ارائه ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت با بازپرداخت طولانی مدت به مددجویان فاقد مسکن تحت پوشش کمیته امداد امام از سوی این نهاد حمایتی ۳۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض مالی همراه با ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به مددجویان با معرفی کمیته امداد پرداخت می‌شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) خلخال از ادامه کمک‌های حمایتی در احداث و خرید مسکن شهری و روستایی به مددجویان خبرداد و افزود: از سال ۱۳۹۶ تاکنون ۶۰ واحد مسکونی مددجویی احداث و تحویل مددجویان زیرپوشش این شهرستان شده است.

صبحی به احداث هفت واحد مسکن مددجویی روستایی برای افراد فاقد مسکن زیرپوشش این نهاد حمایتی در سال جاری اشاره کرد و گفت: از این واحدها که برای احداث آنها بالغ بر سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده بزودی بهره‌برداری می‌شود.

وی در زمینه کمک‌های مومنانه در حوزه‌های آموزشی نیز تشریح کرد: برای فراهم کردن امکان ادامه تحصیل دانش‌آموزان بی‌بضاعت در سال جاری ۲۰ دستگاه تبلت به ارزش  ۴۰۰ میلیون ریال از سوی این کمیته و با کمک مالی خیرین تهیه و در بین دانش‌آموزان توزیع شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) خلخال اظهارکرد: در حال حاضر پنج هزار و ۶۰۰ خانواده تحت حمایت این نهاد حمایتی قرار داشته و از انواع خدمات از جمله مستمری ماهانه ،کمک مالی موردی ،هزینه‌های تحصیلی دانش‌آموزی و دانشجویی ، تسهیلات بانکی اشتغال و کمک مالی بلاعوض ساخت مسکن مددجویی بهره می‌برند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها