۲ طرح بیابان زدایی در خوزستان بهره برداری شد

اهواز - ایرنا - ۲ طرح بیابان زدایی در قالب طرح نهالکاری و مدیریت رواناب روز پنجشنبه در آیینی با دستور رییس جمهوری در خوزستان بهره برداری شد.

آیین بهره برداری از طرح های نهالکاری و مدیریت رواناب، روز پنجشنبه به صورت ویدیوکنفرانس با حضور رییس جمهوری در کانون‌های گرد و غبار ماهشهر برگزار شد.
مدیرکل منابع طبیعی خوزستان در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: طرح‌های بیابان زدایی این استان شامل طرح نهالکاری در سال‌های ۹۸ و ۹۹ در سطح ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار در شهرستانهای اهواز، کارون، ماهشهر و هویزه بوده است.
کوروش کیانی افزود: طرح مدیریت رواناب در سطح ۱۰ هزار و ۱۰۰ هکتار بوده که تا پایان سال به ۱۳ هزار و ۵۰۰ هکتار می رسد.
وی اعتبار این طرح ها را در مجموع ۳۱۰ میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: ۲۲۳ هزار هکتار از ۳۵۰ هزار هکتار وسعت کانون های گرد و غبار (با منشاء رسی) در خوزستان با اجرای طرح های مرطوب کاری، نهالکاری، بوته کاری، مدیریت رواناب، قرق و مدیریت چرا در دولت تدبیر و امید تثبیت شده و برای مابقی عرصه ها نیز با همکاری موسسه تحقیقات جنگلها برنامه ریزی شده است.
مدیرکل منابع طبیعی خوزستان با اشاره به تاکید رییس جمهوری بر اجرای طرح کاداستر، گفت: کاداستر اراضی استان در دستور کار بوده و از ۶.۴ میلیون هکتار در خوزستان تاکنون ۱.۵ میلیون هکتار کاداستر و حدگذاری اجرا شده است.
وی افزود: ۹۰۰ هزار هکتار از طرح کاداستر استان خوزستان در سال ۹۹ انجام شده است.
بر اساس این گزارش، بهره برداری از بیش از سه هزار طرح مهم منابع طبیعی و آبخیزداری، شبکه آبیاری و زهکشی در اراضی غرب و شمال غرب و استان گلستان با سرمایه‌گذاری بالغ بر پنج هزار و ۶۱۰ میلیارد تومان امروز در چهل و سومین برنامه افتتاح جهش تولید به صورت ویدئوکنفرانس به دستور رییس جمهوری آغاز شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها