۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 84202272
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۰۰ هزار نهال در استان همدان غرس می‌شود

همدان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: همزمان با هفته منابع طبیعی ۸۰۰ هزار اصله نهال از نوع صنوبر برای زراعت چوب با مشارکت مردم در این استان غرس می شود.

«اسفندیار خزائی» روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: تاکنون زمینه مناسب زراعت چوب در ۵۵۰ هکتار از اراضی ملی آماده و حدود یک میلیون قلمه صنوبر نیز دراین وسعت کشت شده است.

وی افزود: زراعت چوب از جمله طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان همدان است که تعهد منابع طبیعی ۵۵۰ هکتار از اراضی استان در سال جهش تولید است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان ادامه داد: در طرح زراعت چوب به ازای هر یک هکتار ، هزار اصله نهال غرس  شده و مراقبت از آنها به عهده مردم گذاشته می‌شود.

خزائی یکی از مسایل مهم در زراعت چوب را نگهداری و رساندن آن به مرحله برداشت دانست و یادآوری کرد: زراعت چوب نه تنها به طرح تنفس جنگل بلکه به تامین منابع معیشتی مردم هم کمک می کند.

وی هدف از اجرای طرح زراعت چوب را گسترش و توسعه پوشش گیاهی، حفظ و توسعه جنگل، تامین مواداولیه صنایع سلولزی، بهره‌برداری بهینه از زمین‌های شیب دار و حفاظت از منابع پایه آب و خاک  عنوان کرد.

استان همدان دارای ۴۴ هزار و ۷۳۷ هکتار جنگل طبیعی، دست کاشت، پارک و ذخیرگاه جنگلی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها