فروش اجباری کالا در کنار روغن های برند باعث کمبود آن در بازار شده است

اهواز-ایرنا- معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: فروش اجباری کالا در کنار روغن های خوراکی معروف و برند باعث کمیابی این کالاها در بازار استان شده است.

بهرام جباری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در بازار با کمبود برخی برندهای معروف روغن مواجه هستیم که ذائقه بسیاری از مردم است، این موضوع به دلیل فروش اجباری این گروه از روغن ها به همراه کالاهای دیگر توسط شرکت های پخش است.

وی گفت: این کار یک جرم است و با وجود برخوردهایی که با شرکت های پخش متخلف انجام شده همکاری لازم را ندارند و حاضر به فروش قانونی و معمولی این روغن ها نیستند.

جباری بیان کرد: شرکت هایی که به این صورت روغن را به فروش می رسانند در برخورد بازرسان تهدید می کنند که اگر جلوی این کار آن ها گرفته شود استان را ترک می کنند، این رفتار زیبنده مردم خوزستان نیست.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت ادامه داد: این سازمان برای تامین روغن توسط کارخانجات داخلی تلاش های زیادی انجام داد و با توزیع روغن خوراکی تولید داخل استان با ۲ برابر میانگین مصرف، کمبود روغن در بازار استان را برطرف کرد.

وی افزود: بسیاری از فروشگاه ها و اصناف به دلیل فروش اجباری کالا در کنار روغن های برند حاضر به خریداری این گروه از روغن های خوراکی نیستند.

طبق اعلام اداره کل تعزیرات حکومتی خوزستان از ابتدای سال ۹۹ تا کنون ۴۹ فقره پرونده تخلف روغن خوراکی به تعزیرات ارسال شده است.

با کمبود روغن از یک ماه گذشته در استان و سراسر کشور سازمان صمت خوزستان با تخصیص سهمیه تامین روغن خوراکی به کارخانجات داخلی، از ۲ هفته اخیر توزیع گسترده روغن خوراکی در استان را با نظارت این سازمان آغاز کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها