ظریف با همتای گرجستانی تلفنی گفت‌و گو کرد

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه و همتای گرجستانی او در تماسی تلفنی درباره آخرین وضعیت مناسبات دوجانبه و مسائل منطقه‌ای گفت‌و گو و تبادل نظر کردند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه، در تماس تلفنی دیوید زالکالیانی و محمد جواد ظریف آخرین وضعیت مناسبات دوجانبه و منطقه ای مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار گرفت.  

ظریف در این گفت وگوی تلفنی ابراز امیدواری کرد همتای گرجستانی وی از بهبودی کامل برخوردار شود.

براساس این گزارش، تست کرونای وزیر امور خارجه گرجستان در روز های اخیر مثبت اعلام شده بود و با توجه به قرار داشتن در شرایط قرنطینه، امکان دیدار حضوری با ظریف در جریان دیدار وزیر امور خارجه کشورمان امکان‌پذیر نبوده است.

به گزارش ایرنا،   «محمدجواد ظریف» در راس هیاتی از روز دوشنبه هفته جاری سفر خود را به جمهوری آذربایجان، فدراسیون روسیه، جمهوری ارمنستان، جمهوری گرجستان و جمهوری ترکیه آغاز کرده است.

ظریف امروز در ایستگاه چهارم به تفلیس پایتخت گرجستان رسیده است. آنکارا مقصد آخر سفر منطقه‌ای وزیر امور خارجه کشورمان می‌باشد.

 این سفر با محوریت مسائل دوجانبه، آخرین تحولات قفقاز، پروژه‌های در دست همکاری و زمینه‌های گسترش صلح و ثبات در منطقه انجام می‌شود.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار سیاست