بیش از ۵ هزار فقره انشعاب آب و فاضلاب در خوی واگذار شد

ارومیه-ایرنا- مدیر شرکت آب و فاضلاب خوی گفت: تا پایان دی امسال، ۵ هزار و ۲۶۳ فقره انشعاب آب و فاضلاب در این شهرستان واگذار شده که ۴۴ درصد آنها را انشعاب‌ فاضلاب و ۵۶ درصد را انشعاب آب تشکیل می‌دهد.

یداله سلطانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون بیش از ۲ هزار و ۲۸۹ انشعاب فاضلاب به مشترکان واگذار شده و یک هزار و ۶۵۴ فقره انشعاب فاضلاب نصب شده است.

وی تعداد کل انشعاب های فاضلاب در شهر خوی را حدود ۴۲ هزار و ۹۲۰ فقره اعلام کرد و اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۶۶ درصد شهر خوی تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد. 

وی اظهار داشت: رویکرد آب و فاضلاب خوی تشویق مردم به استفاده از شبکه مدرن فاضلاب است.

مدیر شرکت آب و فاضلاب خوی  با اشاره به واگذاری بیش از ۲ هزار و ۹۷۴ انشعاب آب در ۱۰ ماهه سال جاری بیان کرد: ۸۷۳  فقره انشعاب آب واگذار شده مربوط به روستاهای شهرستان و ۲ هزار و ۱۰۱ فقره نیز در شهرهای تحت پوشش شرکت واگذار شده است .

مدیر آب و فاضلاب خوی با تاکید بر اهمیت دریافت حق انشعاب گفت: مشترکان باید قبل از هرگونه ساخت و ساز نسبت به خرید حق انشعاب آب اقدام کنند. 

سلطانی با بیان اینکه نصب انشعاب آب و فاضلاب بدون مجوز این شرکت جرم محسوب می‌شود، ابراز داشت: با متخلفان این حوزه برخورد قانونی صورت می گیرد. 

وی گفت: نصب انشعاب‌های آب و فاضلاب به شکل قانونی و با مجوز، باعث دوام هرچه بیشتر اتصالات و انشعابات خواهد بود.

او اظهار داشت: هر مشترکی که انشعاب آب دارد و در آن منطقه، امکان واگذاری انشعاب فاضلاب موجود است، طبق قانون باید نسبت به خرید انشعاب فاضلاب اقدام کند.

وی یکی از مشکلات حوزه مشترکان در خوی را وجود حفره های خالی انشعاب فاضلاب عنوان کرد و گفت: با تلاش همکاران، حفره های خالی شناسایی و با ارسال پیامک یا اخطار کتبی، مشترکان را نسبت به خرید انشعاب فاضلاب مطلع می کنیم که روند خوبی را در این خصوص شاهد هستیم.

سلطانی ادامه داد: با توجه به وضع اقتصادی و معیشتی مشترکان خوی، فروش انشعاب فاضلاب به صورت قسطی نیز انجام می شود که این امر رضایت شهروندان را در پی داشته است.

۳۹ هزار و ۸۵۴ انشعاب فاضلاب شهری در خوی وجود دارد و طول شبکه فاضلاب در این شهرستان ۳۱۷ هزار و ۸۶۲ متر است؛ خوی با ۳۸۵ هزار نفر جمعیت در شمال  آذربایجان غربی قرار گرفته و دومین شهرپرجمعیت استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها