شهردار: ۵۳ هزار مترمربع فضای ورزشی در پارک‌های کرمان اجرا شد

کرمان - ایرنا - شهردار کرمان گفت: در این دوره از مدیریت شهری، بیش از ۵۳ هزار مترمربع فضای ورزشی برای توسعه ورزش همگانی، در پارک‌ها و بوستان‌های این شهر اجرا شده است.

به گزارش ایرنا، سیدمهران عالم‌زاده شامگاه چهارشنبه در شورای ورزش همگانی استان کرمان به ریاست استاندار کرمان افزود: در این دوره ۵۴ بوستان افتتاح شده که ۵۳ هزار مترمربع از این بوستان‌ها، به فضای ورزشی روباز اختصاص دارد.

وی از ایجاد ۶ هزار مترمربع فضای ورزشی سرپوشیده که ۸۰ درصد آن به بخش خصوصی واگذار شده، راه‌اندازی فرهنگ‌سرای تخصصی ورزش شهروندی، راه‌اندازی خانه ورزش معلولان با همکاری هیأت ورزش جانبازان و معلولین، پنج پیاده‌راه سلامت به طول هفت کیلومتر و افزایش هفت کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری تفریحی خبر داد و تصریح کرد: ساخت مجموعه ورزش‌های ساحلی، ساختِ سه پارک ویژه بانوان و برنامه‌ریزی برای برگزاری نخستین المپیاد ورزشی محله‌ها، از دیگر اقدامات شهرداری کرمان است.

شهردار کرمان ادامه داد: در حوزۀ افراد دارای معلویت نیز، راه‌اندازی فرهنگ‌سرا و فضای تخصصی ورزش ویژۀ این قشر از جامعه در دستور کار قرار گرفته است.

همچنین تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین شهرداری کرمان و اداره‌کل ورزش و جوانان استان، در خصوص ترویج و توسعه ورزش همگانی شهر کرمان، در نشست شورای ورزش همگانی استان کرمان، منعقد شد.

ترویج ورزش همگانی از طریق بهسازی توسعه فضاهای عمومی به‌منظور بهره‌مندی اقشار مختلف جامعه از فضاها و اماکن ورزشی در راستای تحقق تربیت‌بدنی رایگان برای همه و در تمام سطوح، همکاری مشترک در زمینه مناسب‌سازی و توسعه زیرساخت‌های ورزش همگانی با هدف ارتقای سلامت جامعه، پیش‌بینی تسهیلات و به‌کارگیری تمهیدات لازم جهت تشویق و توسعه فعالیت‌های ورزش همگانی با هدف جلب مشارکت مردمی و گسترش نهضت داوطلبانه در حوزه ورزش و برنامه‌ریزی یکپارچه به‌منظور استفاده بهینه از فضاها و اماکن ورزشی در راستای دسترسی رایگان آحاد مختلف جامعه به ورزش همگانی، از موضوعات مورد تأکید در تفاهم‌نامه منعقدشده بین شهرداری کرمان و اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha