۱۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۹:۰۳
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84202221
۰ نفر

برچسب‌ها

گاز به هفت روستای خلخال می‌رسد

اردبیل _ ایرنا _ رئیس شرکت گاز خلخال گفت: با افتتاح پروژه‌های گازرسانی ، روستاییان ساکن در هفت روستای این شهرستان از گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.

سیدموسی کریم‌پور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پروژه‌ها ۶۰۰ خانوار روستایی در روستاهای تزازوج ، نیاخرم ، ایلوانق  و گلوجه واقع در بخش مرکزی و روستاهای ویو ، پشگمان ، هشی و طویستان در بخش خورش‌رستم را پوشش خواهد داد.

او با بیان اینکه هم‌اکنون ۹۴ درصد از جمعیت روستایی خلخال از گاز طبیعی برخوردار هستند، اظهارکرد: بزودی شاخص بهره‌مندی جمعیت روستایی این شهرستان از گاز طبیعی به ۹۶ درصد می‌رسد.

وی با اشاره به صرف ۳۰ میلیارد ریال و اجرای ۳۶  کیلومتر  خطوط انتقال گاز برای گاز رسانی به روستاهای فاقد گاز طبیعی در بخش مرکزی و بخش خورش‌رستم در سال‌جاری، بیان کرد: به لحاظ کوهستانی بودن منطقه و طولانی بودن فصول سرد سال پاسخ به مطالبات مردم در اجرای طرح‌های گازرسانی از اولویت‌های شرکت گاز است.

وی تشریح کرد: در آینده‌ای نزدیک روستای پرجمعیت برندق در بخش خورش‌رستم این شهرستان نیز با اتمام فاز دوم گازرسانی ، گازدار می‌شود.

رئیس شرکت گاز خلخال همچنین با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته از سوی کمیته برنامه‌ریزی و پیگیری‌های فرماندار خلخال در اهمیت گازرسانی به مناطق صعب‌العبور و کوهستانی گفت: تمامی توان کارکنان شرکت گاز استان اردبیل در بحث فنی، مهندسی، طراحی و اجرا بسیج شده تا ضریب برخورداری مردم شهرستان خلخال از گاز افزایش یاید.

خلخال در جنوب اردبیل از شهرستان‌های سردسیر کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها