تعیین نمایندگان شهرستانهای زبرخان و ششتمد در شورای اسلامی خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- رییس شورای اسلامی استان خراسان رضوی گفت: نمایندگان شوراهای اسلامی شهرستانهای تازه تاسیس زبرخان و ششتمد در شورای اسلامی استان تعیین شدند.

شهناز رمارم روز پنجشنبه در حاشیه سی‌ و یکمین جلسه شورای اسلامی استان خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از جدا شدن بخش ششتمد از شهرستان سبزوار و تشکیل شهرستان جدید، با انتخاب اعضای شوراهای اسلامی این منطقه، اسماعیل استادی به عنوان نماینده شورای اسلامی شهرستان ششتمد انتخاب و به شورای استان معرفی شد.

وی ادامه داد: اعضای شورای اسلامی شهرستان زبرخان نیز سید حسین علوی نسب را به عنوان نماینده این شورا معرفی کردند، اما از آنجایی که علوی نسب پیشتر نماینده شهرستان نیشابور بود شورای اسلامی این شهرستان مجتبی مژدی را به عنوان نماینده جدید این شهرستان به شورای استان معرفی نمود.

رمارم گفت: در حال حاضر ۳۱ شهرستان دارای نماینده در شورای اسلامی خراسان رضوی هستند و هنوز نماینده شهرستانهای تازه تاسیس کوهسرخ و گلبهار به شورای اسلامی استان معرفی نشده اند.

همچنین در این جلسه علاوه بر اصلاح بودجه سال ۱۳۹۹ شورا، هیات رییسه کمیسیون‌های تخصصی سال چهارم از دوره پنجم شورای اسلامی استان تعیین و نمایندگان شورای اسلامی استان در مجامع، کارگروه‌ها و کمیسیون‌های تخصصی نهادها و سازمان‌های استانی مشخص شدند.

همزمان با ایام تکریم از مادران و همسران شهدا نیز از همسر بزرگوار سردار شهید مدافع حرم، حسین محرابی تجلیل شد.

خراسان رضوی با ۶.۹ میلیون نفر جمعیت ۳۳ شهرستان دارد که چهار شهرستان ششتمد، کوهسرخ، گلبهار و زبرخان طی یکسال اخیر از بخش به شهرستان ارتقا یافته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha